در حال بارگذاری ...
 • «تاریخچه تئاتر استان تهران» در نمایشگاه کتاب عرضه می‌شود

  مونا حسینی که با همکاری امیرحسین شفیعی در حال جمع‌آوری کتاب «تاریخچه تئاتر استان تهران» است، گفت: «این کتاب درباره تاریخ تئاتر در ۱۵ شهرستان استان تهران است که در قالب ۱۵ سرفصل تا پایان سال جاری آماده می‌شود».

  مونا حسینی در گفت‌وگو با تئاترتهران گفت: «این کتاب پروژه‌ای است که انجمن هنرهای نمایشی استان تهران تعریف کرده و با مدیریت محمد خوشابی از شهریورماه تالیفش آغاز شده است».
  وی اظهار کرد: «قرار است در مدت زمان 6 ماهه کتاب «تاریخچه تئاتر استان تهران» تکمیل شود. در همین راستا از هنرمندان تئاتر  شهرستان ها  و سرپرست گروه های نمایشی خواسته‌ایم تا اطلاعات موجود از هر شهرستان را در اختیارمان قرار دهند تا در قالب یک کتاب جمع‌آوری و منتشر شود».
  حسینی تصریح کرد: «اطلاعات تاریخ تئاتر هر شهرستان در قالب مصاحبه. خصوصی، مصاحبه تلفنی و عکس و آرشیو‌هایی که از سوی هنرمندان شهرستان‌های استان تهران ارائه می‌شود گردآوری خواهد شد. ما در این کار پژوهشی تئاتر هر شهرستان را از زمان شکل‌گیری تا سال 1396 بررسی می‌کنیم. در نگاهی که به تئاتر شهرستان خواهیم داشت به گروه‌های نمایشی، اتفاقات سیاسی که بر روی تئاتر تاثیرگذار بوده، افرادی که در گونه های مختلف نمایشی  کار کرده‌اند، هنرمندانی که در سطح ملی و بین‌المللی شناخته شده‌اند و یا تاثیری بر تئاتر شهرستان خود  داشته‌اند و هر آنچه که روند تئاتر را تغییر داده، می‌پردازیم».
  وی یادآور شد: «تئاتر شهرستان‌هایی چون فیوزکوه یا شهرری و ورامین قدمت بیشتری دارند و حتی پیش از انقلاب نیز اجرای نمایش در آنجا رایج بوده است بنابراین در کتاب «تاریخچه تئاتر استان تهران» به اجرای تئاتر در زمان پهلوی نیز خواهیم پرداخت.
  حسینی عنوان کرد: طبق برنامه‌ریزی انجام شده قرار است این کتاب پژوهشی تا پایان سال آماده شود و پس از چاپ در نمایشگاه کتاب سال اینده  عرضه شود ».
  وی درباره توزیع این کتاب که می‌تواند منبع پژوهشی بسیار خوبی برای دانشجویان و پژوهشگران باشد گفت: «طبق صحبت‌هایی که  باانجمن هنرهای نمایشی استان تهران داشتیم قرار شد تا کتاب با قیمت، تیراژ مناسب به چاپ رسد و به نوعی توزیع شود که در اختیار و دسترس همه علاقه‌مندان قرار گیرد».
  مطالب مرتبط

  با حضور هیئت رئیسه انجمن هنرهای نمایشی استان تهران

نشست هم اندیشی فعالان تئاتر شهرستان های قدس و شهریار برگزار خواهد شد
  با حضور هیئت رئیسه انجمن هنرهای نمایشی استان تهران

  نشست هم اندیشی فعالان تئاتر شهرستان های قدس و شهریار برگزار خواهد شد

  به گزارش تئاترتهران، در ادامه سفرهای هیئت رئیسه انجمن هنرهای نمایشی استان تهران به شهرستانهای تابعه، نشست هیئت رئیسه انجمن هنرهای نمایشی استان تهران با هنرمندان تئاتر شهرستان قدس در روز چهارشنبه 26 مهر ...

  |

  اعضای شورای تخصصی تئاتر شهرستان دماوند منصوب شدند

  اعضای شورای تخصصی تئاتر شهرستان دماوند منصوب شدند

  به گزارش تئاترتهران، به پیشنهاد حسین ناصری رئیس انجمن هنرهای نمایشی شهرستان دماوند و با حکم امیرحسین شفیعی رئیس انجمن هنرهای نمایشی استان تهران آقایان علی نوروز قزوینی، هومن رهنمون، سید حسین ...

  |

  مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان تهران

همه امور اجرایی تئاتر را به انجمن هنرهای نمایشی استان واگذار کردیم
  مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان تهران

  همه امور اجرایی تئاتر را به انجمن هنرهای نمایشی استان واگذار کردیم

  مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان تهران معتقد است که هرچه کارهای تخصصی و اجرایی، به انجمن‌هایی که اهل فن هستند و دغدغه و تخصص لازم دارند واگذار شود، کارها بهتر پیش می‌رود.

  |

  نظرات کاربران