در حال بارگذاری ...
 • «تاریخچه تئاتر استان تهران» در نمایشگاه کتاب عرضه می‌شود

  مونا حسینی که با همکاری امیرحسین شفیعی در حال جمع‌آوری کتاب «تاریخچه تئاتر استان تهران» است، گفت: «این کتاب درباره تاریخ تئاتر در ۱۵ شهرستان استان تهران است که در قالب ۱۵ سرفصل تا پایان سال جاری آماده می‌شود».

  مونا حسینی در گفت‌وگو با تئاترتهران گفت: «این کتاب پروژه‌ای است که انجمن هنرهای نمایشی استان تهران تعریف کرده و با مدیریت محمد خوشابی از شهریورماه تالیفش آغاز شده است».
  وی اظهار کرد: «قرار است در مدت زمان 6 ماهه کتاب «تاریخچه تئاتر استان تهران» تکمیل شود. در همین راستا از هنرمندان تئاتر  شهرستان ها  و سرپرست گروه های نمایشی خواسته‌ایم تا اطلاعات موجود از هر شهرستان را در اختیارمان قرار دهند تا در قالب یک کتاب جمع‌آوری و منتشر شود».
  حسینی تصریح کرد: «اطلاعات تاریخ تئاتر هر شهرستان در قالب مصاحبه. خصوصی، مصاحبه تلفنی و عکس و آرشیو‌هایی که از سوی هنرمندان شهرستان‌های استان تهران ارائه می‌شود گردآوری خواهد شد. ما در این کار پژوهشی تئاتر هر شهرستان را از زمان شکل‌گیری تا سال 1396 بررسی می‌کنیم. در نگاهی که به تئاتر شهرستان خواهیم داشت به گروه‌های نمایشی، اتفاقات سیاسی که بر روی تئاتر تاثیرگذار بوده، افرادی که در گونه های مختلف نمایشی  کار کرده‌اند، هنرمندانی که در سطح ملی و بین‌المللی شناخته شده‌اند و یا تاثیری بر تئاتر شهرستان خود  داشته‌اند و هر آنچه که روند تئاتر را تغییر داده، می‌پردازیم».
  وی یادآور شد: «تئاتر شهرستان‌هایی چون فیوزکوه یا شهرری و ورامین قدمت بیشتری دارند و حتی پیش از انقلاب نیز اجرای نمایش در آنجا رایج بوده است بنابراین در کتاب «تاریخچه تئاتر استان تهران» به اجرای تئاتر در زمان پهلوی نیز خواهیم پرداخت.
  حسینی عنوان کرد: طبق برنامه‌ریزی انجام شده قرار است این کتاب پژوهشی تا پایان سال آماده شود و پس از چاپ در نمایشگاه کتاب سال اینده  عرضه شود ».
  وی درباره توزیع این کتاب که می‌تواند منبع پژوهشی بسیار خوبی برای دانشجویان و پژوهشگران باشد گفت: «طبق صحبت‌هایی که  باانجمن هنرهای نمایشی استان تهران داشتیم قرار شد تا کتاب با قیمت، تیراژ مناسب به چاپ رسد و به نوعی توزیع شود که در اختیار و دسترس همه علاقه‌مندان قرار گیرد».
  مطالب مرتبط

  رییس انجمن هنرهای نمایشی استان تهران به‌عنوان سفیر صلح و نیکوکاری انتخاب شد

  رییس انجمن هنرهای نمایشی استان تهران به‌عنوان سفیر صلح و نیکوکاری انتخاب شد

  به گزارش تئاتر تهران به نقل از عاطفه جلالی مسئول روابط عمومی انجمن هنرهای نمایشی شهرستان ملارد, طی حکمی از سوی آیت الله هاشمی هریسی عضو مجمع خبرگان رهبری و حمید اکبری نماینده مدیرعامل و رئیس هیئت مدیره ...

  |

  با حضور هنرمندان و پیشکسوتان و اعضای انجمن

نخستین مجمع عمومی اعضای انجمن هنرهای نمایشی استان تهران برگزار شد
  با حضور هنرمندان و پیشکسوتان و اعضای انجمن

  نخستین مجمع عمومی اعضای انجمن هنرهای نمایشی استان تهران برگزار شد

  به گزارش تئاترتهران، نخستین مجمع عمومی اعضای انجمن هنرهای نمایشی استان تهران به منظور ارائه گزارش عملکرد یکساله انجمن هنرهای نمایشی و اعضای هیئت رئیسه انجمن هنرهای نمایشی استان تهران با حضور ...

  |

  نظرات کاربران