در حال بارگذاری ...
 • تولید آثار نمایشی، ماحصل آموزش‌های اساتید تئاتر

  اسماعیلی معاونت هنری و سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاداسلامی استان تهران عنوان کرد

  اساتید حوزه نمایش با هدف ارتقای سطح کیفی آثار هنرمندان شهرستان‌های استان تهران، کارگاه‌های آموزشی برگزار می‌کنند.

  به گزارش تئاترتهران، محمد حسین اسماعیلی معاون هنری سینمایی در ارتباط با برگزاری سلسله کارگاه های آموزشی تئاتر گفت:«برپایی کارگاه‌های «آموزش منجر به اجرا» طرحی از سوی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی است که به همت انجمن هنرهای نمایشی استان تهران طی 6 ماه در شهرستان‌ها برگزار می‌شود».

  وی افزود:«در این کارگاه‌ها اساتید بنام و شناخته‌شده تئاتر تجارب و اطلاعات خود را در زمینه نمایشنامه‌نویسی، کارگردانی، بازیگری به هنرجویان و گروه‌های نمایشی شهرستان‌های استان تهران انتقال می‌دهند و در نهایت آثار نمایشی را در شهرستان‌های استان به اجرا در می‌آورند».

  طبق جدول منتشر شده هنرمندانی چون حمید پورآذری در شهرستان اسلامشهر، شهرام کرمی در شهرری، جهانگیر الماسی در ملارد، مریم کاظمی در قرچک و ورامین، میلاد نیک‌آبادی در شهرقدس، فرهاد تجویدی در دماوند و بهارستان، حبیب دانش در شمیرانات، نادربرهانی مرند و سعید داخ در پاکدشت، کاوه مهدوی در فیروزکوه، مهران امام بخش در رباط کریم، هومن رهنمون و پرویز برید در شهریار، ایوب آقاخانی-آرش دادگر- مسعود طیبی و مرتضی اسماعیل کاشی در تهران کلاس‌های اموزشی برپا خواهند کرد.
  اسماعیلی ادامه داد:«از آنجا که نمایش «من» به کارگردانی فرهاد تجویدی یکی از خروجی‌های همین کارگاه‌های اموزشی است، اساتید کارگاه‌ها تصمیم دارند، آموزش‌های خود در این مدت را به سرانجام رسانند و بر همین اساس هنرجویان کارگاه‌های نمایشنامه‌نویسی در پایان دوره آموزشی متونی را خلق می‌کنند و گروه‌های شرکت‌کننده در کارگاه بازیگری نمایش‌هایی را تولید و در شهرستان‌های تهران به اجرا در می‌آورند».

  معاون هنری و سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان تهران که مهم‌ترین هدف این کارگاه‌ها را تولید تئاتر می‌داند، معتقد است که کارگاه‌های آموزشی برنامه‌ریزی شده علی رغم تربیت و کشف استعدادهای جوان، گسترش اجراهای عمومی را به دنبال خواهد داشت و با نظارت اساتید حوزه نمایش، تولید و اجرای آثار با کیفیت رونق خواهد یافت.
  مطالب مرتبط

  رییس انجمن هنرهای نمایشی استان تهران به‌عنوان سفیر صلح و نیکوکاری انتخاب شد

  رییس انجمن هنرهای نمایشی استان تهران به‌عنوان سفیر صلح و نیکوکاری انتخاب شد

  به گزارش تئاتر تهران به نقل از عاطفه جلالی مسئول روابط عمومی انجمن هنرهای نمایشی شهرستان ملارد, طی حکمی از سوی آیت الله هاشمی هریسی عضو مجمع خبرگان رهبری و حمید اکبری نماینده مدیرعامل و رئیس هیئت مدیره ...

  |

  با حضور هنرمندان و پیشکسوتان و اعضای انجمن

نخستین مجمع عمومی اعضای انجمن هنرهای نمایشی استان تهران برگزار شد
  با حضور هنرمندان و پیشکسوتان و اعضای انجمن

  نخستین مجمع عمومی اعضای انجمن هنرهای نمایشی استان تهران برگزار شد

  به گزارش تئاترتهران، نخستین مجمع عمومی اعضای انجمن هنرهای نمایشی استان تهران به منظور ارائه گزارش عملکرد یکساله انجمن هنرهای نمایشی و اعضای هیئت رئیسه انجمن هنرهای نمایشی استان تهران با حضور ...

  |

  نظرات کاربران