در حال بارگذاری ...
 • تولید آثار نمایشی، ماحصل آموزش‌های اساتید تئاتر

  اسماعیلی معاونت هنری و سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاداسلامی استان تهران عنوان کرد

  اساتید حوزه نمایش با هدف ارتقای سطح کیفی آثار هنرمندان شهرستان‌های استان تهران، کارگاه‌های آموزشی برگزار می‌کنند.

  به گزارش تئاترتهران، محمد حسین اسماعیلی معاون هنری سینمایی در ارتباط با برگزاری سلسله کارگاه های آموزشی تئاتر گفت:«برپایی کارگاه‌های «آموزش منجر به اجرا» طرحی از سوی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی است که به همت انجمن هنرهای نمایشی استان تهران طی 6 ماه در شهرستان‌ها برگزار می‌شود».

  وی افزود:«در این کارگاه‌ها اساتید بنام و شناخته‌شده تئاتر تجارب و اطلاعات خود را در زمینه نمایشنامه‌نویسی، کارگردانی، بازیگری به هنرجویان و گروه‌های نمایشی شهرستان‌های استان تهران انتقال می‌دهند و در نهایت آثار نمایشی را در شهرستان‌های استان به اجرا در می‌آورند».

  طبق جدول منتشر شده هنرمندانی چون حمید پورآذری در شهرستان اسلامشهر، شهرام کرمی در شهرری، جهانگیر الماسی در ملارد، مریم کاظمی در قرچک و ورامین، میلاد نیک‌آبادی در شهرقدس، فرهاد تجویدی در دماوند و بهارستان، حبیب دانش در شمیرانات، نادربرهانی مرند و سعید داخ در پاکدشت، کاوه مهدوی در فیروزکوه، مهران امام بخش در رباط کریم، هومن رهنمون و پرویز برید در شهریار، ایوب آقاخانی-آرش دادگر- مسعود طیبی و مرتضی اسماعیل کاشی در تهران کلاس‌های اموزشی برپا خواهند کرد.
  اسماعیلی ادامه داد:«از آنجا که نمایش «من» به کارگردانی فرهاد تجویدی یکی از خروجی‌های همین کارگاه‌های اموزشی است، اساتید کارگاه‌ها تصمیم دارند، آموزش‌های خود در این مدت را به سرانجام رسانند و بر همین اساس هنرجویان کارگاه‌های نمایشنامه‌نویسی در پایان دوره آموزشی متونی را خلق می‌کنند و گروه‌های شرکت‌کننده در کارگاه بازیگری نمایش‌هایی را تولید و در شهرستان‌های تهران به اجرا در می‌آورند».

  معاون هنری و سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان تهران که مهم‌ترین هدف این کارگاه‌ها را تولید تئاتر می‌داند، معتقد است که کارگاه‌های آموزشی برنامه‌ریزی شده علی رغم تربیت و کشف استعدادهای جوان، گسترش اجراهای عمومی را به دنبال خواهد داشت و با نظارت اساتید حوزه نمایش، تولید و اجرای آثار با کیفیت رونق خواهد یافت.
  مطالب مرتبط

  با حضور هیئت رئیسه انجمن هنرهای نمایشی استان تهران

نشست هم اندیشی فعالان تئاتر شهرستان های قدس و شهریار برگزار خواهد شد
  با حضور هیئت رئیسه انجمن هنرهای نمایشی استان تهران

  نشست هم اندیشی فعالان تئاتر شهرستان های قدس و شهریار برگزار خواهد شد

  به گزارش تئاترتهران، در ادامه سفرهای هیئت رئیسه انجمن هنرهای نمایشی استان تهران به شهرستانهای تابعه، نشست هیئت رئیسه انجمن هنرهای نمایشی استان تهران با هنرمندان تئاتر شهرستان قدس در روز چهارشنبه 26 مهر ...

  |

  مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان تهران

همه امور اجرایی تئاتر را به انجمن هنرهای نمایشی استان واگذار کردیم
  مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان تهران

  همه امور اجرایی تئاتر را به انجمن هنرهای نمایشی استان واگذار کردیم

  مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان تهران معتقد است که هرچه کارهای تخصصی و اجرایی، به انجمن‌هایی که اهل فن هستند و دغدغه و تخصص لازم دارند واگذار شود، کارها بهتر پیش می‌رود.

  |

  نظرات کاربران