در حال بارگذاری ...
 • «روال عادی» با تاکید بر وجوه معماگونه متن ژان کلود کریر

  حسین محمدی غیر قابل پیش بینی بودن داستان نمایش«روال عادی» را از دلایل انتخاب آن برای اجرا در سیزدهمین همایش نمایش شهرستان ورامین معرفی کرد.

  حسین محمدی در گفت‌وگو با تئاترتهران گفت: نمایش «روال عادی» که در سیزدهمین همایش نمایش شهرستان های ورامین و پیشوا اجرا خواهیم کرد نوشته ژان کلود کریر از نویسندگان معروف سینما و تئاتر است.
  وی با بیان این‌که «روال عادی» یکی از متفاوت ترین آثار  کریر است، عنوان کرد: این اثر متنی دارد که خیلی پیش تر قصد اجرای آنرا داشتیم اما به جهت فضای خاص این نوشته مجالی برای ارائه آن وجود نداشت.
  کارگردان «روال عادی» بیان کرد: متن انسجام و پیوستگی مخصوص نوشته های ژان کلود کریر را داراست و هر لحظه از آن به منظوری مطرح میشود. همچنین این متن دشواری های زیادی برای اجرا دارد چرا که از سویی موضوع آن حساس است و مضمون آن یک معضل انسانی است که در قالب یک اتفاق سیاسی بیان میشود، واز سویی دیگر زمینه هایی محدود برای به حرکت در آوردن آن از یک متن با ساختار منسجم و زیبا به یک نمایش پر تحرک و پویا را داراست.
  وی در ادامه افزود: این چالش، یکی از مهمترین دلایل ما برای  انتخاب این متن بود اگرچه وقتی این متن با ترجمه عالی اصغر نوری خوانده می‌شود متوجه داستان جذابی می‌شویم که به وسیله آن مضمون و هدف نویسنده مطرح شده است.
  محمدی تاکید کرد: این که یک متن داستان جالبی برای گفتن داشته باشد اولویت انتخاب ما بود چرا که در طی مدت فعالیتهای خود فهمیده ایم قصه ای جذاب است که پیش از هر چیز باعث جذابیت نمایش و انرژی درعناصر گروه برای اجرای آن شود و علاوه بر آنکه مخاطب را به فکر بیندازد وجه سرگرمی و جذابیت نیز برای مخاطب دارا باشد. از جهتی غیر قابل پیش بینی بودن داستان در طول نمایش هم بخش دیگری از دلایل ما برای انتخاب این متن است.
  وی در خصوص شکل اجرایی این اثر نیز تصریح کرد: زمینه ای که متن در اختیار قرار می‌دهد خودبه‌خود شکل اجرایی خاصی را با توجه به نوع دیالوگ ها می‌طلبد اما ما سعی کردیم ،این شکل اجرایی را تغییر دهیم و با تصویرکردن فضایی شبیه به آثار نوآر بر وجوه معماگونه متن تاکید بیشتر کنیم.

  این کارگردان تئاتر در معرفی اعضای گروهش گفت: این اثر با همکاری تیمی متشکل از سید سجادحسینی، محسن ابراهیمی، هومن مرادی ، فاطمه سلگی ، حامدهژبری و سحر واعظان اماده اجرا شده است .
  محمدی همچنین در پایان سخنانش نسبت به این‌که همه آثار شرایط اجرای عالی بدست آورند تا همایش در سطح هرچه بالاتری برگزار شود اظهار امیدواری کرد.
  مطالب مرتبط

  « روال عادی » در ورامین اجرا شد

  « روال عادی » در ورامین اجرا شد

  به گزارش تئاترتهران به نقل از روابط عمومی سیزدهمین همایش نمایش شهرستان ورامین، نمایش روال عادی به نویسندگی ژان کلود کریر، کارگردانی حسین محمدی و با بازی حسین محمدی، سید سجاد حسینی، هومن مرادی، ...

  |

  در ادامه سیزدهمین همایش نمایش شهرستان ورامین

نمایش«زخم» اجرا شد
  در ادامه سیزدهمین همایش نمایش شهرستان ورامین

  نمایش«زخم» اجرا شد

  به گزارش تئاترتهران و به نقل از روابط عمومی سیزدهمین همایش نمایش شهرستان ورامین، نمایش «زخم »به نویسندگی بهنام کشت زاده، کارگردانی محمد قربانی و با بازی حمید شاهسون، محمد رسول شکری، الهام قره خان ...

  |

  «دوره گَرد» در ورامین روی صحنه رفت

  «دوره گَرد» در ورامین روی صحنه رفت

  به گزارش تئاترتهران و به نقل از روابط عمومی سیزدهمین همایش نمایش شهرستان ورامین، نمایش «دوره گرد» کاری از گروه فرهنگی-هنری فرنام هنر به نویسندگی حمیدرضا صفار و کارگردانی زیبا سعیدی و با بازی ...

  |

  در دومین روز از همایش نمایش شهرستان ورامین

نمایش «چتر نجات» به روی صحنه رفت
  در دومین روز از همایش نمایش شهرستان ورامین

  نمایش «چتر نجات» به روی صحنه رفت

  به گزارش تئاترتهران به نقل از روابط عمومی سیزدهمین همایش نمایش شهرستان ورامین، نمایش «چتر نجات» به نویسندگی امیر طاهری فرد، کارگردانی زهرا بنی عامری و با بازی روزبه سیاه منصوری، آرزو حلاجی، هانیه ...

  |

  زهرا بنی‌عامری:

«چتر نجات» برای من آزمون است
  زهرا بنی‌عامری:

  «چتر نجات» برای من آزمون است

  زهرا بنی‌عامری که قرار است نمایش«چتر نجات»را در سیزدهمین همایش نمایش شهرستان ورامین اجرا کند گفت: این اثر نمونه‌ای افراد‌های منفعت طلب، فرصت طلب و زالو صفت جامعه است.

  |

  جدول زمانبندی اجرای نمایش‌های سیزدهمین همایش نمایش ورامین منتشر شد

  جدول زمانبندی اجرای نمایش‌های سیزدهمین همایش نمایش ورامین منتشر شد

  به گزارش تئاترتهران، جدول زمانبندی اجرای نمایشهای سیزدهمین همایش نمایش ورامین منتشر شد و سالنهای فرهنگسرای قطب الدین رازی ورامین و شیخ جنید پیشوا میزبان آثار راه یافته به بخش مسابقه سیزدهمین ...

  |

  نظرات کاربران