در حال بارگذاری ...
 • با رویکرد وضعیت معلولان ذهنی و جسمی

  نمایش«قاصدک» در ورامین به صحنه می‌رود

  نمایش «قاصدک‌ها» نوشته علیرضا اردستانی به کارگردانی مبین هداوند در قالب سیزدهمین همایش نمایش شهرستان ورامین اجرا می‌شود.

  مبین هداوند در گفت‌وگو با تئاتر تهران یکی از ویژگی های این متن را ساده بودن داستان  آن معرفی کرد و در ادامه گفت: این اثر در عین پر محتوایی و پرمعنایی و در کوتاه ترین زمان بیشترین پیام را به مخاطب رساند.
  وی در خصوص مضمون این اثر و دلایل انتخاب آن برای اجرا اظهار کرد: موضوع این نمایش درباره پسر و دختری است که معلول ذهنی و جسمی هستند. در این باره به این موضوعیت پرداخته نشده و یا اگر چنین بوده نوع پرداخت بیشتر به غلط بوده است چراکه همواره به این موضوع و اشخاص به شکل بیمار نگاه می‌شود در حالی که از نظر من این افراد فرشته های بی گناه روی زمین هستند که «بی صدا فریاد می کنند» و هنوز هم در هنر ما این موضوع خیلی چیزها دارد که برای من هم تازگی دارد.
  هداوند با اشاره به این‌که فضای نمایش یک آسایشگاه است که تنهایی افراد را نمایش می‌دهد، افزود: شکل و شیوه های مختلف این بیماری ذهنی که روز به روز به موضوع تحقیقاتم اضافه می‌شود برایم تازگی دارد و به این دلایل این سوژه را انتخاب کردم.
  کارگردان «قاصدک» همچنین تاکید کرد: مضمون اثر به رابطه ‌خانواده‌ها با این بیماران و زندگی شخصی این بیماران می پردازد و در یک جمله میتوان مضمون اثر را خلاصه کرد «بی صدا فریاد کن» و این یک جمله به تفکر زیاد نیاز دارد که چگونه «بی صدا میشود فریاد کرد» و زمانی که به معنای این جمله میرسیم امکان درک و احساس این نوع بیماران برایمان واضح میشود.
  وی درباره طراحی‌های این اثر عنوان کرد: طراحی صحنه این اثر را خود برعهده دارم . این نمایش به فضای فیزیولوژیکی می پردازد که ساده اما در عین پیچدگی بر اساس علوم روانشناسی است.
  هداوند در معرفی نقش آفرینان این نمایش نیز گفت: در این اثر میثم رمضانی، مژگان رحمانوند و آرزو رستمی ایفای نقش خواهند کرد.
  سیزدهمین همایش نمایش شهرستان ورامین از 30 دی ماه  لغایت 5 بهمن ماه برگزار می‌شود.
  مطالب مرتبط

  « روال عادی » در ورامین اجرا شد

  « روال عادی » در ورامین اجرا شد

  به گزارش تئاترتهران به نقل از روابط عمومی سیزدهمین همایش نمایش شهرستان ورامین، نمایش روال عادی به نویسندگی ژان کلود کریر، کارگردانی حسین محمدی و با بازی حسین محمدی، سید سجاد حسینی، هومن مرادی، ...

  |

  در ادامه سیزدهمین همایش نمایش شهرستان ورامین

نمایش«زخم» اجرا شد
  در ادامه سیزدهمین همایش نمایش شهرستان ورامین

  نمایش«زخم» اجرا شد

  به گزارش تئاترتهران و به نقل از روابط عمومی سیزدهمین همایش نمایش شهرستان ورامین، نمایش «زخم »به نویسندگی بهنام کشت زاده، کارگردانی محمد قربانی و با بازی حمید شاهسون، محمد رسول شکری، الهام قره خان ...

  |

  «دوره گَرد» در ورامین روی صحنه رفت

  «دوره گَرد» در ورامین روی صحنه رفت

  به گزارش تئاترتهران و به نقل از روابط عمومی سیزدهمین همایش نمایش شهرستان ورامین، نمایش «دوره گرد» کاری از گروه فرهنگی-هنری فرنام هنر به نویسندگی حمیدرضا صفار و کارگردانی زیبا سعیدی و با بازی ...

  |

  در دومین روز از همایش نمایش شهرستان ورامین

نمایش «چتر نجات» به روی صحنه رفت
  در دومین روز از همایش نمایش شهرستان ورامین

  نمایش «چتر نجات» به روی صحنه رفت

  به گزارش تئاترتهران به نقل از روابط عمومی سیزدهمین همایش نمایش شهرستان ورامین، نمایش «چتر نجات» به نویسندگی امیر طاهری فرد، کارگردانی زهرا بنی عامری و با بازی روزبه سیاه منصوری، آرزو حلاجی، هانیه ...

  |

  زهرا بنی‌عامری:

«چتر نجات» برای من آزمون است
  زهرا بنی‌عامری:

  «چتر نجات» برای من آزمون است

  زهرا بنی‌عامری که قرار است نمایش«چتر نجات»را در سیزدهمین همایش نمایش شهرستان ورامین اجرا کند گفت: این اثر نمونه‌ای افراد‌های منفعت طلب، فرصت طلب و زالو صفت جامعه است.

  |

  جدول زمانبندی اجرای نمایش‌های سیزدهمین همایش نمایش ورامین منتشر شد

  جدول زمانبندی اجرای نمایش‌های سیزدهمین همایش نمایش ورامین منتشر شد

  به گزارش تئاترتهران، جدول زمانبندی اجرای نمایشهای سیزدهمین همایش نمایش ورامین منتشر شد و سالنهای فرهنگسرای قطب الدین رازی ورامین و شیخ جنید پیشوا میزبان آثار راه یافته به بخش مسابقه سیزدهمین ...

  |

  نظرات کاربران