در حال بارگذاری ...
 • «کلاهی برای نهال» اثری در راستای حس مسوولیت پذیری نسبت به فرزندان شهدا

  نمایش «کلاهی برای نهال» که این شب ها در شهرستان قرچک روی صحنه است، حس مسوولیت پذیری نسبت به فززندان شهدا و اینکه همچون سایه بان و چتر باید از آنها نگهداری شود را به عموم مردم یادآوری میکند.

  جعفر کاظمی در گفت‌و‌گو با تئاتر تهران گفت: نمایش «کلاهی برای نهال» مرور خاطرات و زندگی نامه شهید مدافع حرم مهدی قاضی‌خانی است.
  وی این نمایش را دومین کار شهدای مدافع حرم گروه نمایشی عاشوراییان معرفی کرد و درباره شهید قاضی خانی عنوان کرد: شهید مهدی قاضی خانی راه های مختلفی برای رفتن به سوریه را امتحان می کند و همه تلاشش را به کار میگیرد تا به هدفش برسد. وی به لحاظ معرفتی انسان وارسته و از نظر معنوی شخصیت برازنده ای داشت. صفات انسانی وی تا حدی بود که وی را به عنوان الگوی انقلابی در شهرستان قرچک می شناسند.
  وی در خصوص استقبال مردم از این نمایش گفت: با توجه به اینکه نمایش بر اساس شخصیت شهید شکل میگیرد و مردم علاقه مند به شنیدن خاطرات و آشنایی با شخصیت های انها هستند، نمایش با مخاطب خوبی روبه رو شده است.
  کارگردان نمایش «کلاهی برای نهال» درباره نقش آفرینان این اثر تاکید کرد: در این نمایش ۲۲ بازیگر حضور دارند اما بازی دو فرزند شهید در این اثر برای مردم از نکات بسیار جالب است. عنوان این نمایش برگفته از حرکت زیبنده مقام معظم رهبری در دیدار با خانواده شهدا است که در این ملاقات نهال درباره عمامه از حضرت آقا سوال می کند و از وی کلاهی می خواهد که مقام رهبری بعد کلاه صورتی رنگی برای نهال می فرستد. این کلاه در یک نگاه ، صرفا یک کلاه است اما از نظر من کلاه به معنای این است که ما باید در مقابل فرزندان شهدا همچون چتر و سایه بان باشیم تا فرزندان شهدا احساس کمبود نکنند.
  وی در صحبت هایش از امیر حسین شفیعی رییس انجمن هنرهای نمایشی استان تهران و علیرضا ترامشلو رییس انجمن هنرهای نمایشی شهرستان قرچک تشکر کرد و گفت: برای اجرای این اثر هیچ حمایتی از نهادی نگرفتیم و در این میان تنها آموزش و پرورش  استان تهران و شهرستان قرچک و بنیاد شهید این شهرستان برای تبلیغات نمایش حمایت کرده اند.
  نمایش کلاهی برای نهال تا ۲۱ اسفند ماه هر شب ساعت ۱۹ برای عموم مردم در سالن نمایش کانون ملایک اجرا میشود.
  مطالب مرتبط

  درنشست مشترک اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی تهران و انجمن هنرهای نمایشی استان تهران مطرح شد:

انجمن‌های استان تهران باید طرح‌های نوآورانه یا خلاقانه ارائه کنند
  درنشست مشترک اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی تهران و انجمن هنرهای نمایشی استان تهران مطرح شد:

  انجمن‌های استان تهران باید طرح‌های نوآورانه یا خلاقانه ارائه کنند

  مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان تهران گفت: پویایی تئاتر شهرستان‌ها نیازمند طرح‌های نوآورانه و خلاقانه از سوی انجمن‌های هنرهای نمایشی آنها است.

  |

  سامان ناصری :

دریادلان، نمایشی که باید دید
  سامان ناصری :

  دریادلان، نمایشی که باید دید

  نمایش «دریا دلان» ثمره‌ی تلاش امیرحسین شفیعی عزیز و یاران عاشقش این شب ها در پارک دانشجو(تئاترشهر) میان آب و نور و موسیقی میزبان مردم خوش ذوق تهرانی است ،نمایشی کاملا ایرانی و منطبق بر اصول ایرانی ...

  |

  مدیرکل فرهنگی معاونت فرهنگی اجتماعی شهرداری:

زبان تئاتر انسجام اجتماعی به دنبال داردبیان هنرمندانه و فضای معنوی ماه رمضان از ویژگی‌های «دریادلان»
  مدیرکل فرهنگی معاونت فرهنگی اجتماعی شهرداری:

  زبان تئاتر انسجام اجتماعی به دنبال دارد/بیان هنرمندانه و فضای معنوی ماه رمضان از ویژگی‌های «دریادلان»

  رفیعی معتقد است که زبان هنر، بهترین زبان برای انتقال مفاهیم و ارزشهاست و این امر با نمایش‌هایی چون دریادلان به خوبی اثبات شده است.

  |

  آغاز اجرای «دریادلان » همزمان با آزادسازی خرمشهر

احساسات مردم بیانگر موفقیت دریادلان
  آغاز اجرای «دریادلان » همزمان با آزادسازی خرمشهر

  احساسات مردم بیانگر موفقیت دریادلان

  به گزارش تئاترتهران، نخستین اجرای نمایش «دریادلان» همزمان با سالروز آزادسازی خرمشهر در حضور سعید اوحدی رئیس سازمان فرهنگی هنری شهرداری، شهرام کرمی مدیر مرکز هنرهای نمایشی، رفیعی مدیرکل فرهنگی ...

  |

  نظرات کاربران