در حال بارگذاری ...
 • دومین جشنواره نمایشنامه خوانی ملارد برگزیدگان خود را شناخت

  مراسم اعلام برگزیدگان و اهدای جوایز بخش‌های مختلف دومین جشنواره نمایشنامه خوانی شهرستان ملارد به دبیری بهنام زینعلی ، با حضور رییس انجمن هنرهای نمایشی استان تهران، رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان ملارد ، هنرمندان شرکت‌کننده، داوران رویداد‌ها واصحاب رسانه برگزار شد.

  به گزارش تئاترتهران، روز شنبه  مورخه 19 اسفند یکی از مهمترین رویدادهای هنری شهرستان ملارد به همت انجمن هنرهای نمایشی شهرستان ملارد به نفس گیر ترین ساعت خود رسیده بود. حضور حداکثری تمامی هنرمندان شهرستان و سالنی که مملو بود از تماشاگرانی که منتظر اعلام نتایج جشنواره بودند. مراسم اختتامیه در ساعت ۱۷ در حضور امیرحسین شفیعی رییس انجمن هنرهای نمایشی استان تهران، علیرضا رییس اوژن رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی ملارد و دیگر مسوولین شهرستانی آغاز شد. در ابتدا سخنرانی های آقایان شفیعی و اوژن، انجام شد و با پخش کلیپ و تیزرهایی، حاضرین مروری داشتند بر آنچه که در روزهای شلوغ جشنواره سپری شده بود.
  همچنین از تمامی اعضای گروه های شرکت کننده توسط لوح یابودی از سوی دبیر جشنواره بهنام زینعلی، تجلیل شد.
  سپس در یک فضای صمیمی، نماینده هیئت داوران حسین بهزادی فر به جایگاه آمد و توضیحاتی را در قالب بیانیه هیئت داوران اذعان نمود.
  در ادامه نیز بهزادی فر ضمن دعوت از آقایان شفیعی، اوژن و دیگر مسوولین، بترتیب اسامی برگزیدگان جشنواره اعم از بهترین طراحی پوستر، بازیگری (نقش خوان) زن، مرد ، کارگردانی و دست آخر بهترین اثر جشنواره، را اعلام کرد.
  در پایان ضمن یک جمع پرانرژی، محمد یزدی مجری برنامه، دعوت کرد از حمیداکبری نماینده سازمان بین المللی سفیران صلح جهانی که در سالن حاضر بودند و ایشان با قرائت مطالبی، آقایان امیرحسین شفیعی، علیرضا رئیس اوژن و بهنام زینعلی را بعنوان سفیران صلح جهانی منتصب نمود.
  در آخر نیز تمامی هنرمندان حاضر در سالن، ایستادند و همدلی و اتحاد مثال زدنی خود را با خوانش دسته جمعی سرود ای ایران، بار دیگر منسجم تر و مستحکم تر نمودند.
  پس از پایان مراسم، امیرحسین شفیعی از پلاتوی انجمن هنرهای نمایشی ملارد و البته تمرین ژنرال نمایش پنج ریشتر به کارگردانی محمد یزدی بازدید و در آخر نیز ضمن حضور در دفتر تازه تجهیز شده‌ی انجمن هنرهای نمایشی ملارد، به گپ و گفتگو با هنرمندان نمایشی ملارد نشستند.

  بنا به این گزارش، طی مراسمی در سالن اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی ملارد، با حضور امیرحسین شفیعی رییس انجمن نمایش استان تهران، علیرضا رییس اوژن رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی ملارد، بهنام زینعلی دبیر جشنواره، حسین بهزادی فر و مرتضی تقی زاده دو‌تن از اعضای هیئت داوران و دیگر مسوولین شهرستانی و استانی برگزیدگان دومین دوره جشنواره نمایشنامه خوانی شهرستان ملارد معرفی شدند.

  اسامی برگزیدگان پس از معرفی داوران این رویداد به شرح ذیل اعلام شد:

  ۱. برگزیده بهترین طراحی پوستر:
  تندیس جشنواره، دیپلم افتخار و هدایای غیرنقدی اهدا شد به سرکار خانم رقیه برجی برای طراحی پوستر نمایش«یه مشت احمق»

  ۲. دربخش موسیقی هیئت داوران هیچ‌ انتخابی نداشت

  ۳. برگزیدگان بازیگری (نقش خوان) زن بدون اولویت:
  هیئت داوران ضمن تقدیر از بازی سرکار خانم الناز فتاحی برای نمایش «اتاق ورونیکا»
  تندیس بازیگری برتر جشنواره، دیپلم افتخار و هدایای غیرنقدی اهدا شد به سرکار خانم عاطفه جلالی برای بازی در نمایش «اتاق ورونیکا»
  تندیس دیگر بازیگری برتر جشنواره، دیپلم افتخار و هدایای غیرنقدی اهدا شد به سرکار خانم مینو فراهانی برای بازی در نمایش «شب محبوبه»
  و سومین تندیس بازیگری برتر جشنواره، دیپلم افتخار و هدایای غیرنقدی اهدا شد به سرکار خانم بهنوش مرادی برای بازی در نمایش «پدرانه»

  ۴. برگزیدگان بازیگری (نقش خوان) مرد بدون اولویت:
  تندیس بازیگری برتر مرد جشنواره، دیپلم افتخار و هدایای غیرنقدی اهدا شد به جناب آقای محمدحسام صمیمی برای بازی در نمایش «اتاق ورونیکا»
  تندیس دیگر برترین بازیگر مرد جشنواره، دیپلم افتخار و هدایای غیرنقدی اهدا شد به جناب اقای امیر نظرعلی برای بازی در نمایش «شب محبوبه»
  همچنین هیئت داوران در این بخش انتخاب دیگری نداشتند.

  ۵. برگزیدگان بهترین کارگردانی بدون اولویت:
  هیئت داوران ضمن تقدیر از جناب آقای فرزین سلمانیان برای کارگردانی نمایش«یه مشت احمق»
  تندیس بهترین کارگردانی جشنواره، دیپلم افتخار و هدایای غیرنقدی اهدا شد به سرکار خانم الناز فتاحی برای کارگردانی نمایش «اتاق ورونیکا»
  تندیس دیگر بهترین کارگردانی جشنواره، دیپلم افتخار و هدایای غیرنقدی اهدا شد به سرکار خانم نارسیس فرانسیس برای کارگردانی نمایش «شب محبوبه»
  و دیگرتندیس بهترین کارگردانی جشنواره، دیپلم افتخار و هدایای غیرنقدی اهدا شد به سرکار خانم عاطفه جلالی برای کارگردانی نمایش «دنیای شکلاتی»

  ۶. برگزیده بهترین اثر جشنواره:
  در این بخش انتخاب بهترین اثر جشنواره از لحاظ هیئت داوران به جهت ارجینال و بومی بودن اثر از لحاظ ساختار تولید و متن نمایشنامه، تندیس جشنواره، دیپلم افتخار و هدایای غیرنقدی اهدا شد به کارگردان نمایش «دنیای شکلاتی»سرکار خانم عاطفه جلالی
  این اثر جهت حضور در جشنواره استانی تهران ازسوی انجمن هنرهای نمایشی استان تهران مورد حمایت قرار خواهد گرفت.
  از این بین نمایش«اتاق ورونیکا» با مجموع سه جایزه و یک تقدیر در رده‌ی نخست این رقابتها قرار گرفت.

  هیئت داوران
  حسین بهزادی فر
  مرتضی تقی زاده
  لیلا آبجار

   
  نظرات کاربران