در حال بارگذاری ...
 • امیرحسین شفیعی درجلسه با مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان تهران

  مهم‌ترین هدف ما در سال ٩٧ گسترش تولید تئاتر و توسعه اجراهای عمومی است

  جلسه هیات رئیسه انجمن هنرهای نمایشی استان تهران و دکتربهزاد مریدی مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان تهران برگزار شد.

  به گزارش تئاترتهران، در  این جلسه دکتر بهزاد مریدی با تأکید بر حمایت از انجمن های هنری گفت: سیاست قطعی دولت تدبیر و امید و وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی بر توسعه، تقویت و حمایت از انجمن های تخصصی و واگذاری امور به آنهاست و یکی از مهمترین رویکردها و عملکرد های  اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان تهران تقویت انجمن های هنری و واگذاری امور به آنان است.

  وی افزود: انجمن ها باید نسبت به توسعه فعالیت ها، ایجاد ارتباطات گسترده ی هنری و اجرایی با سایر مراکز فرهنگی و هنری، ارتقاء و ساماندهی ساختاری و اداری انجمن، برنامه ریزی های دقیق و تقویت مالی و اقتصادی انجمن در راستای استقلال و کاهش وابستگی به دولت گام های جدی بردارند.

  دکتر مریدی ادامه داد: تهران به عنوان پایتخت کشور از شرایط و جایگاه ویژه ای برخوردار است و لذا باید با توجه به این جایگاه ویژه و حضور اساتید و بزرگان هنر در تهران از این ظرفیت بزرگ در جهت توسعه و گسترش فعالیت ها نهایت بهره برداری را کرد.

  مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان تهران درباره توجه جدی به شهرستان های تابعه استان تأکید کرد و گفت: فعال کردن شعب انجمن ها در شهرستان ها و حمایت جدی از آن ها از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

  در ادامه جلسه محمد حسین اسماعیلی معاون هنری سینمایی با ارائه گزارش کوتاهی از فعالیت های انجمن  هنرهای نمایشی گفت: توسعه فعالیت های انجمن از مهمترین نکات بارز این هیئت رئیسه در طول دو سال گذشته است. وی تعامل و همکاری با انجمن هنرهای نمایشی  را مثبت ارزیابی کرد و افزود: انجمن نمایش پس از چندین سال فعالیت به یک بلوغ نسبی دست یافته و بی شک با اقدامات و برنامه ریزی های صورت گرفته ، این انجمن در آینده ای نزدیک به بالندگی و پویایی بیشتری دست خواهند یافت.

  وی ادامه داد: در دوره جدید برنامه و سیاست اصلی ما آسیب شناسی فعالیت ها و اقدامات و تقویت و توسعه شعب انجمن  در شهرستانهای تابعه در راستای ارتقای عملکردها می باشد.

  امیر حسین شفیعی رئیس انجمن هنرهای نمایشی استان تهران نیز با تشکر از برگزاری این جلسه گفت: انجمن هنرهای نمایشی در طول دو سال گذشته در جهت پویایی و گسترش اقدامات خود گام برداشته است و مهمترین سیاست انجمن در این مدت گام برداشتن در جهت درآمدزایی، استقلال مالی و اقتصاد هنر بوده است. وی ادامه داد: انجمن نمایش استان تهران سعی دارد تا با تعاملات گسترده با نهادهای فرهنگی و هنری در سطح استان بتواند در جهت رشد هنر تئاتر در استان حرکت کند. شفیعی گفت: مهمترین هدف ما در سال ٩٧ گسترش تولید تئاتر و توسعه اجراهای عمومی است و از اداره کل تقاضای حمایت داریم و امیدواریم با اجرای این طرح به نقطه ای برسیم که گروه های تئاتری به درآمدزایی مناسبی برسند.

  سایر اعضای هیئت رئیسه انجمن هنرهای نمایشی نیز نقطه نظرات و پیشنهادات خود را در حوزه های مختلف تخصصی و اجرایی ارائه کردند.
  مطالب مرتبط

  درنشست مشترک اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی تهران و انجمن هنرهای نمایشی استان تهران مطرح شد:

انجمن‌های استان تهران باید طرح‌های نوآورانه یا خلاقانه ارائه کنند
  درنشست مشترک اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی تهران و انجمن هنرهای نمایشی استان تهران مطرح شد:

  انجمن‌های استان تهران باید طرح‌های نوآورانه یا خلاقانه ارائه کنند

  مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان تهران گفت: پویایی تئاتر شهرستان‌ها نیازمند طرح‌های نوآورانه و خلاقانه از سوی انجمن‌های هنرهای نمایشی آنها است.

  |

  امیرحسین شفیعی با سرپرست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان اسلامشهر دیدار کرد

  امیرحسین شفیعی با سرپرست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان اسلامشهر دیدار کرد

  امیرحسین شفیعی رئیس انجمن هنرهای نمایشی استان تهران با حضور در شهرستان اسلامشهر ضمن بازدید از کارگاه آموزش بازیگری استاد حبیب الله دانش با سرپرست جدید اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی اسلامشهر به گفتگو نشست.

  |

  با حضور مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان

جلسه هماهنگی انجمن هنرهای نمایشی تهران برگزار شد
  با حضور مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان

  جلسه هماهنگی انجمن هنرهای نمایشی تهران برگزار شد

  به گزارش تئاترتهران، جلسه هماهنگی انجمن هنرهای نمایشی استان تهران با حضور مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان تهران در روز سه شنبه 3 مهرماه در محل دفتر مدیرکل برگزار شد.در ابتدای این جلسه احد جاودانی ...

  |

  با حمایت انجمن هنرهای نمایشی استان تهران

«رویای شب تابستان» در تئاتر شهر اجرا شد
  با حمایت انجمن هنرهای نمایشی استان تهران

  «رویای شب تابستان» در تئاتر شهر اجرا شد

  نمایش «رویای شب تابستان» نوشته ویلیام شکسپیر، به کارگردانی مریم کاظمی و تهیه کنندگی امیرحسین شفیعی از تولیدات انجمن هنرهای نمایشی استان تهران از ۱۱ شهریورماه اجراهای خود را در سالن اصلی تئاتر شهر آغاز کرد.

  |

  نظرات کاربران