در حال بارگذاری ...
 • نمایش «همه دزدها که دزد نیستند» در ایستگاه پایانی

  نمایش «همه دزدها که دزد نیستند» محصول گروه تئاتر چکاوک با همکاری گروه‌های رادیکال و عدم به کارگردانی امیرحسین فاتحی با حضور گرم محمد اعلائی بازیگر و‌ کارگردان تئاتر و تماشاگران علاقمند به پایان رسید.

  به گزارش تئاترتهران و به نقل از روابط عمومی گروه تئاتر چکاوک، این نمایش طنز پس از چهار اجرای موفق و استقبال تماشاگران در مجتمع فرهنگی هنری مهر بومهن به کار خود پایان داد.

  نمایش «همه دزدها که دزد نیستند» داستان دزدی است که وارد خانه معاون شهردار می‌شود و در ادامه  با سررسیدن صاحب خانه مجبور به همکاری با او می‌گردد. داریو فو نمایشنامه‌اش را در نقد چارچوب‌هایی که به راحتی زیرپا گذاشته می‌شوند به زبان طنز نوشته و در نقد روابط انسان‌هایی است که اصول اخلاقی را به راحتی زیرپا می‌گذارند.

  «همه دزدها که دزد نیستند» با ایده‌های جالب و خلاقانه خود به اعتقاد منتقدین توانسته به خوبی از پس انتقال مفاهیم‌اش بر بیاید و حتی از موسیقی به عنوان کاراکتری مجزا استفاده ببرد. خشایار پیرعلمی نویسنده و کارگردان تئاتر در این خصوص می‌نویسد: «چیزی که لذت را برای ما تمام می‌کند هیچ کدام از  بدیهیات اولیه تئاتر نیست. فاتحی در این نمایش ۷ پرسوناژه، کار بزرگتری می‌کند و نشان می‌دهد بسیار خوش ذوق، خلاق و با آتیه است. اجرای نمایش با ۷ بازیگر و ۸ کاراکتر !

  در تمام طول نمایش بجز بازیگرها عنصر موسیقی در نمایش تبدیل به یه کاراکتر منحصربه‌فرد می‌شود و نه تنها به فضاسازی و پیشبرد درام کمک می‌کند بلکه خود نیز به کاراکتری طناز و حذف ناشدنی مبدل می‌شود. موسیقی و جلوه‌های صوتی مانند صدای قفل‌های متعدد در ورودی خانه بارها خود را به عنوان یک موتیو تکرار شونده و موثر بروز می‌دهد و اتفاقا به هیچ وجه دچار زیاده کاری‌های مرسوم در میان کارگردانان جوان نمی‌شود. تمام این طنازی به جا استفاده می‌شود و هیچ‌گاه تکرار آن ملالت بار نمی‌شود.
  باید برای جسارت، خلاقیت و نبوغ هنرمند جوان گروه چکاوک تبریک گفت. یک برای خودش و صد برای هومن رهنمون که حالا گروه‌ش بعد از فریده فکری، داوود گراوند، رضا همتی، مهسا مشهدی عباسی، حسین نصیری ، مهتاب کیوانجو و صائب کریمی صاحب یک کارگردان مستقل و صاحب اندیشه دیگر هم شد».

  امیرحسین فاتحی در حاشیه اجرای پایانی این نمایش نوید اجراهای دیگری از «همه دزدها که دزد نیستند» در  شهرستان‌های استان تهران را داد و همچنین خبر داد  پروژه جدید خود به نام «باگ» را به زودی کلید خواهد زد.

  شایان ذکر است،  در نمایش «همه دزدها که دزد نیستند» صائب کریمی، مهسا مشهدی عباسی، امیرحسین شیخی، صبا کریمی، نیما مهدی زاده، مائده زهره وند و محمدرضا رستگار در آن نقش‌آفرینی کردند و دیگر عوامل نمایش عبارت بودند از: بازیگردان: حسین عربی، دستیاران کارگردان: نیما مهدیزاده، محمدرضا رستگار، منشی صحنه: عسل دهقان، طراح پوستر و بروشور: بابک خلیلی، ثنا هدایت، طراح لباس: مهرفام رضایی، ساخت تیزر: استدیو نصیمیشن، روابط عمومی: داوود گراوند و آرزو صراف رضائی .
  مطالب مرتبط

  با گرامیداشت هنرمند فقید «حسین محب اهری» در فرهنگسرای مهر بومهن

نمایش «مده» در شب باشکوه تئاتر شهرستان پردیس افتتاح شد
  با گرامیداشت هنرمند فقید «حسین محب اهری» در فرهنگسرای مهر بومهن

  نمایش «مده» در شب باشکوه تئاتر شهرستان پردیس افتتاح شد

  به گزارش تئاترتهران، افتتاح نمایش «مده» به کارگردانی و بازی تحسین برانگیز فریده فکری پنجشنبه ۴ بهمن ماه ۹۷ با حضور خانواده مرحوم حسین محب اهری در فرهنگسرای مهر بومهن به روح بلند این هنرمند فقید ...

  |

  نمایش «شب شیرین» در پردیس به روی صحنه رفت

  نمایش «شب شیرین» در پردیس به روی صحنه رفت

  به گزارش تئاترتهران، نمایش «شب شیرین» به مناسبت سالروز آزادسازی خرمشهر به نویسندگی و کارگردانی  صادق رمضانی کاری از انجمن هنرهای نمایشی پردیس در شهرستان پردیس به روی صحنه رفت. در این نمایش ...

  |

  به بهانه اجرای نمایش محیطی «نامیرا» تازه ترین اثر امیرحسین شفیعی

نامیرا، نامیراست؟
  به بهانه اجرای نمایش محیطی «نامیرا» تازه ترین اثر امیرحسین شفیعی

  نامیرا، نامیراست؟

  «نامیرا» به نویسندگی و کارگردانی امیرحسین شفیعی نام نمایشی است محیطی و حاصل کار گروه کارگاه تئاتر ایران که با مشارکت اداره کل هنرهای نمایشی و سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران از 21 بهمن در پارک دانشجو اجرا می‌شود. در خلاصه داستان این اثر آمده است؛ «نامیرا» روایت دختر شهید ...

  |

  ویژه دبیرستان‌های شهرستان

اجرای نمایش «گریه درآب» در پردیس اجرا می‌شود
  ویژه دبیرستان‌های شهرستان

  اجرای نمایش «گریه درآب» در پردیس اجرا می‌شود

  به گزارش تئاترتهران، نمایش «گریه درآب» ، با موضوع اعتیاددرمجتمع فرهنگی ، هنری مهر در مورخه 15 بهمن مورد بازبینی قرار گرفت که مورد موافقت اعضای هیئت بازبین متشکل از  عباس مرایی، محمدابراهیمی، مسلم ...

  |

  به بهانه اجرای نمایش «مده» به کارگردانی فریده فکری

سرنوشت عشق و دلدادگی زنی به نام مده آ
  به بهانه اجرای نمایش «مده» به کارگردانی فریده فکری

  سرنوشت عشق و دلدادگی زنی به نام مده آ

  تئاتر تهران- مسعود نجاری ،شیفتگی و عشق بخشی از سرنوشت هر انسانی است که در درازای این چند دهه زودگذر زندگی آنرا تجربه می کند . و نه تنها مشمول همه انسانهاست بلکه هر وجودی که در این جهان ...

  |

  نظرات کاربران