در حال بارگذاری ...
 • فراخوان دوازدهمین جشنواره استانی تئاتر پاکدشت(لبخند) منتشر شد

  به گزارش تئاترتهران، انجمن هنرهای نمایشی شهرستان پاکدشت با همکاری اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان پاکدشت با استعانت از خداوند متعال و منویات مقام معظم رهبری بمنظور بسط، تعمیم و گسترش هنر والای تئاتر و تلطیف فضای اقتصادی حاضر در جامعه و به منظور شادابی و نشاط همه اقشار جامعه با محوریت تئاتر طنز و رویکردی به ادامه اهداف جشنواره نخست طنز پاکدشت، اقدام به برگزاری دوازدهمین جشنواره تئاتر پاکدشت ویژه استان تهران می نماید.

   

  فراخوان دوازدهمین جشنواره تئاتر پاکدشت(لبخند)

  ویژه استان تهران

  *شیوه برگزاری (شرایط و ضوابط):

  -به دلیل حمایت از نگارش آثار نمایشی جدید و بومی با موضوع جشنواره، نمایشنامه های تازه نگارش شده و بومی در اولویت بازخوانی و ارزیابی قرار می گیرد.

  -هر کارگردان می تواند حداکثر 2 اثر به دبیرخانه جشنواره ارسال نمایند.

  -درصورت پذیرفته شدن بیش از یک نمایشنامه از یک کارگردان فقط یکی از نمایشنامه های پذیرفته شده (به انتخاب کارگردان) در مرحله بازبینی مورد ارزیابی قرار خواهد گرفت.

  -اسکان گروه ها به عهده دبیرخانه اجرایی می باشد اما هزینه های مربوط به ساخت دکور، دوخت لباس، تبلیغات انحصاری، حمل و نقل گروهها برای حضور در جشنواره و مواردی از این قبیل به عهده گروههای شرکت کننده بوده و دبیرخانه اجرایی جشنواره صرفاً مسئول ارائه خدماتی از قبیل تبلیغات عمومی برای آثار راه یافته به مرحله نهایی و خدمات دیگر در زمان برگزاری مرحله نهایی جشنواره می باشد.

  -12 اثر به مرحله نهایی راه می یابد، به گروه های راه یافته به مرحله نهایی تا سقف 000/000/30 ریال کمک هزینه پرداخت خواهد شد.

  -به برگزیدگان در زمینه های نمایشنامه نویسی(اول تا سوم)، کارگردانی(اول تا سوم)، بازیگری به تفکیک زن و مرد(اول تا سوم)، طراحی صحنه، طراحی لباس، ساخت موسیقی، پوسترو بروشور، گریم و نور جوایز اهداء خواهد شد.

  -یک نمایش برگزیده به جشنواره استانی معرفی می گردد.

   

  *مدارک موردنیاز:

  -مجوز نویسنده، دو قطعه عکس 4*3 کارگردان و برای آثاری که درخواست بازبینی بصورت فیلم دارند ارسال 3 نسخه دی وی دی اثر به همراه تکمیل فرم درخواست حضور در جشنواره الزامی است. عدم ارسال کامل مدارک موجب حذف اثر خواهد شد.

   

  *روزشمار جشنواره:

  دبیرخانه جشنواره از تاریخ 20 بهمن 1397 دایر خواهد  شد.

  -ارسال فراخوان: 25 بهمن 1397

  -مهلت زمان ارسال فرم درخواست به دبیرخانه: 30 اردیبهشت ماه 139

  -زمان بازبینی نمایش ها: 18 الی 23 خرداد ماه 1398

  بازبینی آثار بصورت زنده و فیلم می باشد و بنا به انتخاب گروهها مشخص می گردد. هر گروهی که درخواست بازبینی بصورت فیلم دارد می بایست تا تاریخ 10 خرداد 1398 فیلم اثر خود را در 3 نسخه دی وی دی به دبیرخانه ارسال نماید.

   

  -زمان اعلام نتایج منتخبین حضور در مرحله نهایی جشنواره: 25 خرداد ماه 1398

  -زمان برگزاری مرحله نهایی: 13 الی 16 تیرماه 1398

  -آئین اختتامیه: 18 تیرماه 1398

  *آدرس دبیرخانه جشنواره:

  استان تهران- شهرستان پاکدشت- خیابان شهید مطهری نبش سرای شهریار(کانال ترک آباد)پاساژ ایرانیان .طبقه چهارم واحد 1

  *تلفن های تماس: 36018469-021 ،1-09193001988-09106629036

   
  مطالب مرتبط

  در آستانه جشنواره استانی لبخند

بررسی و رفع نیازسالن های تئاتر شهرستان پاکدشت
  در آستانه جشنواره استانی لبخند

  بررسی و رفع نیازسالن های تئاتر شهرستان پاکدشت

  به گزارش تئاترتهران، با حضور حمید محسن وند رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی ،محمد کارخانه رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان شهرستان پاکدشت و بهزاد فراهانی دبیر دوازدهمین جشنواره استانی تئاتر لبخند ...

  |

  بازبینی آثار متقاضی حضور در دوازدمین جشنواره استانی تئاتر لبخند پاکدشت آغاز شد

  بازبینی آثار متقاضی حضور در دوازدمین جشنواره استانی تئاتر لبخند پاکدشت آغاز شد

  به گزارش تئاترتهران، با اعلام دبیرخانه دوازدمین جشنواره استانی تئاتر لبخند پاکدشت  بازبینی آثار متقاضی حضور در این جشنواره با حضور هیئت بازبین متشکل از ابراهیم گله دارزاده، مجید ستایش و فرهاد شیرنسب ...

  |

  همزمان با انتشار جدول بازبینی آثار

داوران انتخاب آثار دوازدهمین جشنواره تئاتراستانی پاکدشت مشخص شدند
  همزمان با انتشار جدول بازبینی آثار

  داوران انتخاب آثار دوازدهمین جشنواره تئاتراستانی پاکدشت مشخص شدند

  به گزارش تئاترتهران، دبیرخانه دوازدهمین جشنواره تئاتراستانی پاکدشت همزمان با انتشار جدول بازبینی آثار متقاضی شرکت در این جشنواره، داوران انتخاب آثار این جشنواره را نیز معرفی نمود.

  |

  اعضای شورای سیاست گذاری دوازدهمین جشنواره تئاتراستانی پاکدشت معرفی شدند

  اعضای شورای سیاست گذاری دوازدهمین جشنواره تئاتراستانی پاکدشت معرفی شدند

  به گزارش تئاترتهران، اعضای شورای سیاست گذاری دوازدهمین جشنواره تئاتراستانی پاکدشت معرفی شدند. برهمین اساس ابراهیم شریفی مدیرگروه هنری معاونت هنری و سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان تهران، ...

  |

  نمایش کمدی موزیکال« پشت کلانتری،کوچه اول،زیر تیر چراغ برق» در پاکدشت

  نمایش کمدی موزیکال« پشت کلانتری،کوچه اول،زیر تیر چراغ برق» در پاکدشت

  به گزارش تئاترتهران،  به همت گروه هنری پلات نمایش کمدی موزیکال« پشت کلانتری،کوچه اول،زیر تیر چراغ برق» به کارگردانی احمد روستایی و مسعود احمدی وبازی خوب جمعی از هنرمندان جوان این شهرستان از ...

  |

  نمایش «برپهنه دریا» در پاکدشت به روی صحنه می رود

  نمایش «برپهنه دریا» در پاکدشت به روی صحنه می رود

  به گزارش تئاترتهران، نمایش «برپهنه دریا» کاری از گروه هنری پلات از انجمن هنرهای نمایشی شهرستان پاکدشت به سرپرستی وحیدرضا قناعتیان در پاکدشت به روی صحنه خواهد رفت. نمایش برپهنه دریا به ...

  |

  نظرات کاربران