در حال بارگذاری ...
 • نمایش«چند خان رستم»، شکوفایی یک گروه بی ادعا

  نمایش«چند خان رستم» کمدی تلخی است از روزگار بی اخلاق شده ی جامعه ی امروز ما. داستانی خلاق از روایت شخصیت اسطوره ای ما یعنی رستم شاهنامه که برای تهیه ی نوشدارو به زمان حال می آید و با مشکلات عدیده ای روبرو می شود و در انتها نیزبا فرجامی غم انگیزتر از هشتمین خان شاهنامه روبرو می گردد.

  علیرضا ترامشلو؛ رستم پس از ناامید شدن از دریافت نوشدارو ازطرف افراسیاب و کشمکش با فردوسی خالق شاهنامه درباره سرنوشت خود به زمان حال می آید و وارد تهران می شود وبه جهت تهیه نوشدارو به ناصرخسرو هدایت می شود و درآنجا با دلال دارو آشنا شده و چون پولی ندارد به... ماجرا تا آنجایی پیش می رود که رستم یل شاهنامه برای تهیه نوشدارو در این شهر به خفت و خواری هایی تن می دهد، تا جایی که البسه هایش را هم از او به طرفندهایی می گیرند و درنهایت به جرم اختلاس و تشویش اذهان عمومی محاکمه اش می کنند.
  این روزها شهرستان پاکدشت شاهد اجرایی از نمایش«چند خان رستم» به کارگردانی علیرضا رحیمدل است. این نمایشی که منتخب جشنواره تئاتر استان تهران و نماینده تئاترانجمن های هنرهای نمایشی استان تهران در سی و پنجمین جشنواره بین المللی تئاتر فجر می باشد، اثری است کمدی که به مشکلات و معضلات جامعه ما می پردازد.
  آنجایی که کمدی کارکرد خود را نه فقط به عنوان خنداندن و بلکه به تفکر واداشتن به درستی انجام می دهد. نمایش «چندخان رستم» بی تکلف و ساده و روان داستان مشکلات جامعه را به خوبی در قالب کمدی ارائه می دهد.
  گروه اجرا و بازیگران به خوبی از عهده ی ارائه نقشها برآمده اند و کاملا بر نمایشنامه مسلط هستند و بازی های روان و بجایی از خود به نمایش می گذارند.در طرف دیگر کارگردانی کم نقص و طراحی میزانسن های حساب شده علیرضا رحیمدل و هدایت خوب او همراه شده است. کاری که از دکور کاربردی و خلاق نیز بهره می برد و موسیقی دلنشینی و البته ایرانی اثر نیز که به اجرا کمک می کند. در صحنه ی پایانی و پس از محاکمه رستم، رستم لب به گلایه می گشاید و از کجی ها و ناراستی های جامعه می نالد که به نظر نگارنده بهتراست این قسمت حذف گردد چرا که اثر خود، تمام و کمال حرف خود را زده است و نیاز به یادآوری تمامی آنچه تماشاگر در طول اجرا دیده است، نیست.


   
  مطالب مرتبط

  عزت الله رمضانفر و کوروش معصومی میهمانان «هتل ایران» می شوند

  عزت الله رمضانفر و کوروش معصومی میهمانان «هتل ایران» می شوند

  به گزارش تئاترتهران به نقل از مسئول روابط عمومی نمایش «هتل ایران»، عزت الله رمضانفر پیشکسوت عرصه تئاترو تلویزیون و کوروش معصومی چهره دوست داشتنی تلویزیون امروز مورخه 9 مرداد ماه میهمان نمایش کمدی ...

  |

  نمایش خیابانی«گرداب» در شهرستان قرچک اجرا شد

  به گزارش تئاترتهران، گروه نمایشی اوینار از انجمن هنرهای نمایشی شهرستان قرچک نمایش خیابانی«گرداب»  به کارگردانی علیرضا ترامشلو را با موضوع اعتیاد در هفته مبارزه با مواد مخدر اجرا کرد.

  |

  به مناسبت هفته مبارزه با مواد مخدر

نمایش خیابانی«گرداب» در شهرستان قرچک اجرا می‌شود
  به مناسبت هفته مبارزه با مواد مخدر

  نمایش خیابانی«گرداب» در شهرستان قرچک اجرا می‌شود

  به گزارش تئاترتهران، گروه نمایشی اوینار از انجمن هنرهای نمایشی شهرستان قرچک نمایش خیابانی«گرداب»  به کارگردانی علیرضا ترامشلو را با موضوع اعتیاد در هفته مبارزه با مواد مخدر به معرض دید ...

  |

  جهت استفاده هنرمندان تئاتر استان تهران

امکانات جدید به سایت تئاتر تهران اضافه شد
  جهت استفاده هنرمندان تئاتر استان تهران

  امکانات جدید به سایت تئاتر تهران اضافه شد

  به گزارش تئاتر تهران، علیرضا ترامشلو مدیر سایت تئاتر تهران از اضافه شدن امکانات جدید در سایت تئاتر تهران خبر داد. ایشان در این رابطه گفت : پس از جلسه‌ای که در حاشیه نمایشگاه مطبوعات در سال جاری در ...

  |

  با حکم رئیس انجمن هنرهای نمایشی استان تهران

روسای شعب شهریار، قرچک، بهارستان وپاکدشت در سمت خود باقی ماندند
  با حکم رئیس انجمن هنرهای نمایشی استان تهران

  روسای شعب شهریار، قرچک، بهارستان وپاکدشت در سمت خود باقی ماندند

  به گزارش تئاترتهران، با حکم امیرحسین شفیعی رئیس انجمن هنرهای نمایشی استان تهران، روسای چهارشعبه انجمن های هنرهای نمایشی استان تهران ابقاء شدند. بر همین اساس ابراهیم ...

  |

  نظرات کاربران