در حال بارگذاری ...
 • «تیتوس اندرونیکوس» شکسپیر در قالب پروژه آموزشی اجرا می‌شود

  «تیتوس اندرونیکوس» شکسپیر در قالب پروژه آموزشی در مجموعه تئاتر محراب آماده اجرا می شود

  به گزارش تئاترتهران،  مسعود طیبی، کارگردان تئاتر ،جدیدترین تجربه خود را در قالب پروژه آموزشی «مرگ حس» در مجموعه تئاتر محراب برای اجرای نمایش «تیتوس اندرونیکوس» برگزار می کند.

  مسعود طیبی،کارگردان تئاتر، جدیدترین تجربه خود را در قالب پروژه آموزشی – اجرایی «مرگ حس» در مجموعه تئاتر محراب برگزار می کند. هنرجویان پس از پایان دوره آموزشی در کنار بازیگران مطرح و شناخته شده نمایش «تیتوس اندرونیکوس» در یکی از سالن های حرفه ای شهر تهران به روی صحنه می برند.

  کارگردان نمایش هایی چون «نبرد گالیله» و «هملت» گفت: این پروژه شامل دو بخش آموزشی و اجرایی است. طیبی با تاکید بر این که شیوه بازیگری حسی دارای نقاط ضعف فراوانی است، گفت: در بخش آموزشی این پروژه هدف ارتقای تکنیکی توانمندهای بازیگر و جایگزینی آن با شیوه بازیگری حسی است. در شیوه بازی حسی این بازیگر نیست که نقش را کنترل می کند، بلکه، نقش، بازیگر را هدایت می کند که سبب می شود هر زمان بازیگر از شرایط روحی و جسمی مناسبی برخوردار است، نقش در او حلول کرده و برای مخاطب بازنمایی شود. اما، اگر بازیگر در وضعیت روحی و جسمی مساعدی نباشد، نقش در او به صورت کامل بروز نمی کند و بازتاب مناسبی  را به مخاطب خود ارائه نمی دهد.

  کارگردان «هملت» گفت: ساختار تکنیکال بر وجود و کشف انرژی، حرکت وضعی، حرکت وضعی – انتقالی، عمل، سکوت و عکس العمل مبتنی است و همین ویژگی سکان هدایت نقش را به دست بازیگر می دهد تا تحت تاثیر احساسات خود قرار نگیرد. به همین دلیل، در ساختار تکنیکال ایفای نقش از میانگین متعادلی برخوردار است.

  طیبی گفت: در بخش اجرایی نیز نمایش«تیتوس اندرونیکوس» از نمایشنامه های تراژدی شکسپیر برای اجرا آماده می شود که کمتر هنرمندی به سمت این اثر برای اجرا آن رفته است و این بکر بودن نمایشنامه مجال خلاقیت بیشتری را به گروه اجرایی می دهد.

  علاقمندان برای کسب اطلاعات بیشتر می توانند به انجمن هنرهای نمایشی استان تهران واقع در مجموعه تئاتر محراب به نشانی تقاطع خیابان ولیعصر و امام خمینی روبروی موزه ملی قرآن مراجعه فرمایند
  مطالب مرتبط

  رییس انجمن هنرهای نمایشی استان تهران به‌عنوان سفیر صلح و نیکوکاری انتخاب شد

  رییس انجمن هنرهای نمایشی استان تهران به‌عنوان سفیر صلح و نیکوکاری انتخاب شد

  به گزارش تئاتر تهران به نقل از عاطفه جلالی مسئول روابط عمومی انجمن هنرهای نمایشی شهرستان ملارد, طی حکمی از سوی آیت الله هاشمی هریسی عضو مجمع خبرگان رهبری و حمید اکبری نماینده مدیرعامل و رئیس هیئت مدیره ...

  |

  با حضور هنرمندان و پیشکسوتان و اعضای انجمن

نخستین مجمع عمومی اعضای انجمن هنرهای نمایشی استان تهران برگزار شد
  با حضور هنرمندان و پیشکسوتان و اعضای انجمن

  نخستین مجمع عمومی اعضای انجمن هنرهای نمایشی استان تهران برگزار شد

  به گزارش تئاترتهران، نخستین مجمع عمومی اعضای انجمن هنرهای نمایشی استان تهران به منظور ارائه گزارش عملکرد یکساله انجمن هنرهای نمایشی و اعضای هیئت رئیسه انجمن هنرهای نمایشی استان تهران با حضور ...

  |

  نظرات کاربران