در حال بارگذاری ...
 • رییس انجمن هنرهای نمایشی شهرستان ورامین خبر داد:

  تحقق عملی «تئاتر سرمایه همدلی» در شهرستان ورامین

  رییس انجمن هنرهای نمایشی شهرستان ورامین گفت: تحقق عملی شعار «تئاتر سرمایه همدلی»، احترام و تکریم پیشکسوتان و بزرگان هنرهای نمایشی و برگزاری سیزدهمین همایش نمایش از بزرگترین افتخارات تئاتر در یک سال گذشته در شهرستان ورامین بوده است.

  به گزارش روابط عمومی انجمن هنرهای نمایشی شهرستان ورامین میثم تفرشی گفت: در دوران هیئت رئیسه و مدیریت جدید در یک سال گذشته با تدبیر و همدلی توانسته‌ایم شعار «تئاتر سرمایه همدلی» را بین همه هنرمندان و پیشکسوتان جامه عمل بپوشانیم.

  وی گفت: پس از سال‌ها میزبانی شایسته بیست و دومین جشنواره تئاتر استان تهران، برگزاری سیزدهمین همایش نمایش پس از دو سال وقفه، نشست خبری و کنفرانس مطبوعاتی اصحاب رسانه، اجرایی نمودن جلسات منظم هیئت رئیسه با پیشکسوتان، سرپرستان گروه‌های ثبت شده و صاحب نظران و هنرمندان و دلسوزان واقعی با هر نوع تفکر و دیدگاه، برنامه‌ریزی و عدالت محوری ویژه همه هنرمندان در استفاده از پلاتو و سالن فرهنگسرای رازی و خانه‌های  فرهنگ جهت اعتلاء و پیشرفت تئاتر شهرستان ورامین انجام گرفته است.

  وی تصریح نمود: نواختن زنگ تئاتر برای نخستین بار در سطح جنوبشرق استان تهران، رونمایی از تمثال هنرمندان فقید دشت بزرگ ورامین و رؤسای سابق انجمن هنرهای نمایشی از سال 1369 تا 1396 و برگزاری‌ کارگاه‌های موفق بازیگری استادان مریم کاظمی و عزت اله قمی در تمام فصول از دستاوردهای یک سال گذشته تئاتر در این منطقه است.

  میثم تفرشی افزود: تجلیل از شش هنرمند پیشکسوت با بیش از سه دهه فعالیت و حضور در صحنه با همکاری انجمن هنرهای نمایشی استان تهران، احترام و تکریم پیشکسوتان با وفاق و همدلی و برگشتن هنرمندانی که سال‌ها از صحنه تئاتر شهرستان بدلیل بی مهری دور بوده‌اند و تعامل ویژه با اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی و نهادهای دولتی و غیر دولتی و دورهمی هنرمندان انجام شده است.

  وی افزود: اجرای دوازده نمایش «سیاه خوش قدم» به کارگردانی علیرضا امینی، «یگانه مرد»  به کارگردانی میثم تفرشی، «علم بر دوش» به کارگردانی امیرعلی بدلی، «مدافعان در زیارت عاشورا» به کارگردانی علیرضا امینی، «قاف عشق»  به کارگردانی امیر علی بدلی، «عروسی خاله سوسکه»  به کارگردانی علی بی‌آبی، «خواب خرسی» به کارگردانی عزت اله قمی، «شهادت پیتر اوهه»  به کارگردانی مهدی محمدیان و نمایش‌های خیابانی: «ما بیداریم»  به کارگردانی محمد قربانی، «لقمه سوم»  به کارگردانی محمد تقی رودگر و دو نمایشنامه‌خوانی: «دلمه برگ بو با سس ادیپ»   به کارگردانی مونا نصرتی حسینی و «بانک»   به کارگردانی محمد قربانی با استقبال پرشور تماشاگران و مسئولین هنردوست در یکسال گذشته صورت گرفته است.

  وی گفت: همچنین نمایش‌های «زخم» به کارگردانی محمد قربانی به عنوان نماینده در جشنواره اهر تبریز، «مچ‌گیری» علیرضا امینی در بیست و سومین جشنواره تئاتر استان تهران، «مشترک مورد نظر در دسترس نمی‌باشد» علیرضا تاجیک در جشنواره بین المللی تئاتر رضوی و پذیرفته شدن دو طرح خیابانی «هبوط» علی عمرانی و «عدالت کجایی؟!» سحر صحرانورد برای جشنواره تئاتر مریوان نشان از تلاش بی‌وقفه هنرمندان در شش ماهه اول سال جدید است.

  وی ادامه داد: همچنین در شش ماه آینده تا پایان سال 1397 شاهد اجراهای همایش تئاتر خیابانی «شهر سالم»، فصل تئاتر با حضور هنرمندان بومی شهرستان ورامین و همکاری اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی، ارگان‌های دولتی و غیر دولتی و اجرای نمایش‌های صحنه‌ای «قدم رنجه فرمودید»   به کارگردانی عزت اله قمی، «زمستان»  به کارگردانی محسن زارع ، «تنهایی»  به کارگردانی علیرضا امینی، «یک فنجان چای سرد برای دو نفر»    به کارگردانی محمد قربانی، «مشترک مورد نظر در دسترس نمی‌باشد» به کارگردانی علیرضا تاجیک و «علیمردان خان»    به کارگردانی میثم تفرشی خواهیم بود.

  وی در پایان گفت: از همکاری و تعامل همه هنرمندان پیشکسوت، جوان وصاحب نظران و دلسوزان واقعی تئاتر با هیئت رئیسه انجمن هنرهای نمایشی شهرستان ورامین و اهتمام ویژه انجمن هنرهای نمایشی استان تهران، اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی و اصحاب رسانه و جراید در تحقق عملی شعار «تئاتر سرمایه همدلی» تشکر نموده و برای اعتلای فرهنگ غنی این هنر ماندگار در سطح استان تهران و کشور با همکاری و همیاری همه هنرمندان از هیچ تلاشی فروگذار نخواهیم بود.
  مطالب مرتبط

  به بهانه هفته دفاع مقدس

نمایش خیابانی«شرط لیلا» در ورامین اجرا شد
  به بهانه هفته دفاع مقدس

  نمایش خیابانی«شرط لیلا» در ورامین اجرا شد

  به گزارش تئاترتهران، گروه نمایشی عاشورائیان با همکاری دفتر کانون بسیج هنرمندان شهرستان ورامین و انجمن هنرهای نمایشی شهرستان ورامین نمایش خیابانی«شرط لیلا»به نویسندگی حاج رحیم مخدومی و کارگردانی ...

  |

  نخستین همایش هنرجویی کارگاه ازاد بازیگری امین

  نخستین همایش هنرجویی کارگاه ازاد بازیگری امین

  به گزارش تئاتر تهران، نخستین همایش هنرجویی کارگاه ازاد بازیگری امین به سرپرستی علیرضا امینی از پیشکسوتان عرصه نمایش شهرستان ورامین و سرپرست گروه نمایشی نیایش با همکاری انجمن هنرهای نمایشی شهرستان ...

  |

  نمایش «جگر هندی» در ورامین به روی صحنه می رود

  نمایش «جگر هندی» در ورامین به روی صحنه می رود

  به گزارش تئاترتهران، نمایش «جگر هندی» نوشته رحمت امینی به کارگردانی علیرضا امینی کاری از گروه نیایش انجمن هنرهای نمایشی شهرستان ورامین در شهرستان ورامین به روی صحنه خواهد رفت.

  |

  با اهدای مدالیوم انجمن هنرهای نمایشی استان تهران

مراسم تودیع و معارفه رئیس انجمن هنرهای نمایشی شهرستان ورامین برگزار شد
  با اهدای مدالیوم انجمن هنرهای نمایشی استان تهران

  مراسم تودیع و معارفه رئیس انجمن هنرهای نمایشی شهرستان ورامین برگزار شد

  به گزارش تئاترتهران، مدالیوم انجمن هنرهای نمایشی استان تهران  به پاس قدردانی از تلاش های هجده ماهه میثم تفرشی در سمت رییس انجمن هنرهای نمایشی شهرستان ورامین در مراسم تودیع ایشان اهدا شد.میثم تفرشی در ...

  |

  با حکم امیرحسین شفیعی

راضیه ده پایینی رییس انجمن هنرهای نمایشی شهرستان ورامین شد
  با حکم امیرحسین شفیعی

  راضیه ده پایینی رییس انجمن هنرهای نمایشی شهرستان ورامین شد

  به گزارش تئاترتهران،با حکم امیرحسین شفیعی رئیس انجمن هنرهای نمایشی استان تهران، راضیه ده پایینی به ریاست انجمن هنرهای نمایشی شهرستان ورامین منصوب شد. در بخش از حکم ایشان آمده ...

  |

  «علیمردان خان» در ورامین

  «علیمردان خان» در ورامین

  به گزارش تئاترتهران، نمایش شاد، خانوادگی و آموزنده «علیمردان خان » نیمه دی‌ماه در شهرستان ورامین به روی صحنه می‌رود. میثم تفرشی  تهیه کننده و کارگردان این نمایش گفت: گروه فرهنگی هنری فرنام ...

  |

  نظرات کاربران