در حال بارگذاری ...
 • به همت انجمن هنرهای نمایشی استان تهران

  سه رویداد هنری در نیمسال نخست سال جدید برگزار می‌شود

  به گزارش تئاتر تهران، در راستای فعالیت‌ها و برنامه‌های خود شش ماهه نخست سال 1398 دو رویداد را در سطح استانی و یک رویداد را در سطح ملی برگزار می‌کند.
  این رویدادها شامل دوازدهمین جشنواره تئاتر لبخند پاکدشت است که قرار است با محوریت تئاترهای کمدی به صورت استانی برگزار شود. در این جشنواره گروه‌های شرکت‌کننده ضمن رقابت در بستری با عنوان جشنواره تئاتر لبخند در شهرستان پاکدشت دور هم جمع می‌شوند و به تبادل تجربیات خود می‌پردازند.
   این جشنواره که قرار است در تابستان 98 برپا شود، فراخوانش تا نیمه اول اسفند ماه منتشر خواهد شد.
  یکی از دلایلی که باعث شد این رویداد هنری از سوی انجمن هنرهای نمایشی استان تهران، انجمن هنرهای نمایشی شهرستان پاکدشت و اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی پاکدشت دنبال شود  این بوده که آثار کمدی در شهرستان‌ها مخاطب زیادی دارد و با اجراهای عمومی گروه‌های نمایشی می‌توانند مخاطبان قابل توجهی را به دیدن آثار نمایشی جذب کند. در این جشنواره آثار منتخب در شهرستان‌های استان تهران به اجرای عمومی در می‌آیند.
  از رویدادهای تئاتر استان تهران در 6 ماهه نخست سال جدید، برگزاری جشنواره آیین‌های نوروزی کهن دیار فیروزکوه است که از 25 اسفندماه کار خود را آغاز می‌کند و تا روز جهانی تئاتر ادامه خواهد داشت.
  این رویداد هنری به شکل سراسری برگزار می‌شود و گروه‌های سراسر کشور که در حوزه تئاتر آیینی فعال هستند می‌توانند در این رویداد حضور داشته باشند.
  از آنجا که شهرستان فیروزکوه از شهرهای تفریحی استان تهران محسوب می‌شود این جشنواره در این شهرستان متمرکز شده است.
  سومین برنامه انجمن هنرهای نمایشی استان تهران در نیمه اول سال 1398، برگزاری فصل تئاتر شهرستان‌های استان تهران است که به منظور تداوم اجرای عموم شکل اجرایی به خود می‌گیرد.
  نظرات کاربران