در حال بارگذاری ...
در اولین نشست هم اندیشی کانون منتقدان استان تهران عنوان شد : 

جایزه کانون منتقدان با یادبود محمد رحمانی فرد هنرمند فقید استان در جشنواره استان به اثر برتر سال اهدا می‌شود 

به گزارش تئاترتهران، اولین جلسه رسمی کانون نویسندگان و منتقدین استان تهران در دور جدید فعالیت ها با حضور حمیدرضا صفار رییس انجمن هنرهای نمایشی استان تهران، خشایار پیرعلمی مدیر کانون نویسندگان و منتقدان استان تهران، مجید قربانی مدیر مسئول گاهنامه تهران نقد و تعدادی از روسای شعب و کارگردانان تئاتر استان تهران برگزار شد.
طی این جلسه پیرعلمی ضمن اعلام عملکرد 50 روزه کانون منتقدان به تشریح برنامه ها و اهداف کانون در ماههای آتی پرداخت. برگزاری جلسات نقد شفاهی و نشر نقد های کتبی 12 اثر از 8 شهرستان استان تهران گوشه ای از فعالیت های 50 روزه کانون منتقدان در دور جدید فعالیت ها بوده است.
در ادامه ضمن رونمایی از ماکت اولیه گاهنامه تهران نقد حاضرین در جلسات نقطه نظرات و پیشنهادات شان را برای تاثیر هر بیشتر گاهنامه تهران نقد در تئاتر استان مطرح کردند و مجید قربانی ابراز امیدواری کرد که تهران نقد ضمن تاکید بر اصالت اخبار و مطالب و با پرهیز از نشر مطالب زرد بتواند زبان گویا و تاثیر گذار تئاتر استان باشد. 
خشایار پیرعلمی ضمن اعلام اینکه از سال آینده روند انتخاب اثر سال استان توسط کانون منتقدان تغییر خواهد کرد اضافه کرد : از آنجایی که ممکن است اثری در طول سال تئاتری استان - یعنی حد فاصل زمانی جشنواره ی سالانه استان - اجرای عموم موفق و با کیفیتی داشته باشد اما به هر دلیلی در جشنواره سال بعد حضور نیابد، کانون منتقدان در نظر دارد تمامی آثاری که در طول سال تئاتری در استان به اجرای عموم میرسد رصد و در لیست انتخاب برای جایزه سال قرار دهد. 
مدیر کانون نویسندگان و منتقدین استان ابراز امیدواری کرد این جایزه بتواند با ایجاد روحیه رقابت سالم به رشد کمی و کیفی اجراهای عموم در تئاتر استان بیانجامد و اضافه کرد:  برای حضور در لیست انتخاب جایزه کانون منتقدان هیچ محدودیتی وجود ندارد و تنها کافیست در زمان اجرای عموم کارگردان اثر فرم مربوط به درخواست حضور در لیست انتخاب جایزه سال را برای کانون منتقدین ارسال نمایند.
وی به دلیل زمان اندک باقی مانده تا جشنواره استان امسال گفت : امسال نیز مانند سال پیش اثر برگزیده توسط داوران کانون منتقدان از میان آثاری که به جدول رقابت جشنواره استان راه میبابند انتخاب و به منظور یابود هنرمند فقید استان، محمد رحمانی فرد به نام ایشان و توسط خانواده آن مرحوم به  اثر برگزیده اهدا خواهد شد. 
برگزاری ورکشاپ تخصصی نمایشنامه نویسی و ورکشاپ تخصصی نقد تئاتر در جشنواره پیش رو، برگزاری دوره ی فشرده نقد تئاتر و برگزاری آزمون برای تشکیل اولین هسته مرکزی کانون منتقدان در استان و همچنین راه اندازی سایت مستقل تهران نقد از برنامه های کانون در ماه‌های آتی ست.
جلسه کانون نویسندگان که به بررسی مشکلات و برنامه ها در حوزه نمایشنامه نویسی استان میپردازد در هفته پایانی شهریور برگزار خواهد شد.
نظرات کاربران