در حال بارگذاری ...
حمیدرضا صفار :

کشاورز، پدر سالار نقش های ماندگار

رئیس انجمن هنرهای نمایشی استان تهران طی یادداشتی درگذشت بازیگر و هنرمند نامی و پیشکسوت هنرهای نمایشی کشور را به خانواده و هنرمندان و علاقه مندان ایشان تسلیت گفت. در این یادداشت آمده است:

هنرهای نمایشی از همان دوره ایی که رختی نو به تن کرد و همپای عرصه های جهانی، تاتر را به سالن های نمایش آورد،  نسلی از هنرمندان پایه های تاتری را بنا نهادند که سالها بعد این بنا به ساحتمانی مستحکم  و پابرجا و اسنوار بدل گشت.
در میان نسل طلایی هنرمندان نمایش، نامی به نامداری رسید که نامداری اش برای خلق شخصیت های بی بدیل ست که از روی کاغذی بی جان به شخصیتی ماندگار روی صحنه تاتر و یا پرده نقره ایی بدل گشته بود.
اتابک اعظم سالها بعد از شکوه و جلال دربار قاجاریه در گوشه خرابه ایی در تهران استخوان میجوشاند تا بعدترها به سردسته جاهل های هوادار کمیته مجازات رخت عوض کند، بعدتر باز در گوشه ایی از جنوب تهران  به دیدار مادر رفت تا داداش بزرگه خانواده ایی باشد به یادگار روزگاری که خانواده دور یه سفره غذا میخوردند. آن زمانی که در لباس پدری سنتی و خانواده دوست به فکر خانواده بود، پدرسالار شد تا همواره سالار نقش های ماندگار بماند.
محمد علی کشاورز
هنرمندی ست که نامش یادآور نقش هایی ماندگار است، هنرمندی که نامش از صحنه های نمایش تا پرده نقره ایی، جاودان ماند.
انجمن هنرهای نمایشی تهران، درگذشت حضرت آقای محمدعلی کشاورز را خدمت جامعه هنری، اعضا انجمن هنرهای نمایشی تهران و خانواده محترم ایشان عرض تسلیت و طلب مغفرت دارد.
نامش جاودان
یادش گرامی

انجمن هنرهای نمایشی تهران
مطالب مرتبط

نظرات کاربران