در حال بارگذاری ...
حمیدرضا صفار :

کشاورز، پدر سالار نقش های ماندگار

رئیس انجمن هنرهای نمایشی استان تهران طی یادداشتی درگذشت بازیگر و هنرمند نامی و پیشکسوت هنرهای نمایشی کشور را به خانواده و هنرمندان و علاقه مندان ایشان تسلیت گفت. در این یادداشت آمده است:

هنرهای نمایشی از همان دوره ایی که رختی نو به تن کرد و همپای عرصه های جهانی، تاتر را به سالن های نمایش آورد،  نسلی از هنرمندان پایه های تاتری را بنا نهادند که سالها بعد این بنا به ساحتمانی مستحکم  و پابرجا و اسنوار بدل گشت.
در میان نسل طلایی هنرمندان نمایش، نامی به نامداری رسید که نامداری اش برای خلق شخصیت های بی بدیل ست که از روی کاغذی بی جان به شخصیتی ماندگار روی صحنه تاتر و یا پرده نقره ایی بدل گشته بود.
اتابک اعظم سالها بعد از شکوه و جلال دربار قاجاریه در گوشه خرابه ایی در تهران استخوان میجوشاند تا بعدترها به سردسته جاهل های هوادار کمیته مجازات رخت عوض کند، بعدتر باز در گوشه ایی از جنوب تهران  به دیدار مادر رفت تا داداش بزرگه خانواده ایی باشد به یادگار روزگاری که خانواده دور یه سفره غذا میخوردند. آن زمانی که در لباس پدری سنتی و خانواده دوست به فکر خانواده بود، پدرسالار شد تا همواره سالار نقش های ماندگار بماند.
محمد علی کشاورز
هنرمندی ست که نامش یادآور نقش هایی ماندگار است، هنرمندی که نامش از صحنه های نمایش تا پرده نقره ایی، جاودان ماند.
انجمن هنرهای نمایشی تهران، درگذشت حضرت آقای محمدعلی کشاورز را خدمت جامعه هنری، اعضا انجمن هنرهای نمایشی تهران و خانواده محترم ایشان عرض تسلیت و طلب مغفرت دارد.
نامش جاودان
یادش گرامی

انجمن هنرهای نمایشی تهران
مطالب مرتبط

شهر قدس میزبان تور نمایشی استان تهران می شود

شهر قدس میزبان تور نمایشی استان تهران می شود

به گزارش تئاترتهران، انجمن هنرهای نمایشی استان تهران با اشاره به برگزاری تور نمایشی در بین شهرستانهای استان روز چهارشنبه 18 تیرماه در جلسه ایی با رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرقدس آقای ...

|

اجرای پروژه پایانی کارگاه آموزشی در ری

اجرای پروژه پایانی کارگاه آموزشی در ری

نمایش سعادت لرزان مردمان تیره روز به کارگردانی مجید قربانی به عنوان پروژه پایانی کارگاه آموزشی بازیگری سرای محله شهادت و آموزشگاه بازیگری هدف به روی صحنه می رود.

|

پس از رقابت 168 اثر راه یافته از 14 استان

منتخبین جشنواره مجازی نمایشی «خلاقیت_بوقت_کرونا» مشخص شدند
پس از رقابت 168 اثر راه یافته از 14 استان

منتخبین جشنواره مجازی نمایشی «خلاقیت_بوقت_کرونا» مشخص شدند

نخستین جشنواره مجازی نمایشی «خلاقیت_بوقت_کرونا» در چهاربخش نمایشی، نمایش عروسکی ، استندآپ کمدی و دابسمش که در ایام قرنطینه برگزار شده بود، با اعلام منتخبین خود به کار خود پایان داد.

|

نظرات کاربران