در حال بارگذاری ...
با اعلام منتخبین بیست وپنجمین جشنواره تئاتراستان تهران

«بهرام چوبین» و «c130» از تهران به جشنواره فجر معرفی شدند

آئین اختتامیه بیست و پنجمین جشنواره تئاتراستان تهران در قرن حاضر به میزبانی پردیس تئاترتهران برگزار شد.

به گزارش خبرنگار ایران تئاتر از استان تهران، میثم مرادی، دبیر جشنواره با اعلام این جمله که این جشنواره با تمام ویژگی‌ها و تفاوت‌هایی که با جشنوارههای دوره های گذشته داشته بعنوان آخرین جشنواره تئاتر استان در قرن حاضر می‌باشد.

مرادی، معاون هنری سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی در مراسم اختتامیه این جشنواره ضمن ارائه گزارشی از روند برگزاری جشنواره افزود: گرچه وضعیت کرونایی موجب محدودیت هایی در اجرای جشنواره شد ولی با برنامه ریزی های دقیق و هنرمندانه ای که از طرف ستاد جشنواره تدارک دیده شد خوشبختانه جشنواره با رعایت تمامی مواردفنی،تخصصی و همچنین رعایت پرتکل های بهداشتی در فضایی امن و رقابتی به کار خود پایان داد.

در مراسم اختتامیه، جاودانی، مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان تهران و رییس جشنواره، ضمن خداقوت و تشکر از تمامی دست اندرکاران جشنواره، هم هنرمندان و گروههای نمایشی و هم عوامل اجرایی، این جشنواره را محیطی سالم برای رقابت هنرمندان این حوزه  خواند و خاطرنشان کرد: جشنواره بیست و پنجم نسبت به جشنواره های ادوار گذشته  شرایط و ضوابط منحصر بفردی داشت که اجرای آن را با مشکل مواجه می کرد ولی با همکاری و تعامل هنرمندان و درایت ستاد برگزاری، پایان خوبی را رقم زد.

رییس بیست و پنجمین جشنواره تئاتر استان تهران، نقش داوران جشنواره را چه در بخش بازبینی ها و چه در زمان اجراهای اصلی و معرفی برترینها بسیار مهم و اساسی دانست و از تلاش و زحماتشان در برگزاری هر چه بهتر این جشنواره  و معرفی گروههای راه یافته به جشنواره فجر امسال ، تشکر و قدردانی نمود.

در ادامه حمیدرضا صفار ، رئیس انجمن هنرهای نمایشی استان تهران و مدیر اجرایی جشنواره، گزارشی از تعداد آثار ارسالی به دبیرخانه ارائه وافزود: یکی از ویژگی های جشنواره امسال رقابت در بخش نمایشنامه نویسی با ارسال بیش از ۳۰ اثر  بود که این مهم برای اولین بار در جشنواره استانی اتفاق افتاد و امیدواریم ادامه داشته باشد.

در این جشنواره قبل از آرای هیات داوران از خانواده شهید علی صفرلو ، شهید مدافع سلامت تجلیل شد.درپایان به منتخبین جوایز اهدا شد.

بخش نمایشنامه‌نویسی

هیئت داوران بخش نمایشنامه نویسی که متشکل از اردشیر صالح پور، ابراهیم گله دارزاده و مهرداد کوروش نیا بودند  پنج اثر؛ هدیه بیست بیست نوشته مهدی فناییان  از اسلامشهر، صلح نوشنه بهار پاسبان از شهریار، سیاه چاله نوشته لادن قناد از ری، بیقوله اثر مبینا کریمی از شهریار و نمایشنامه گاهی مرگ هم اشتباهی در می زند نوشته محسن سلیمانی از شمیرانات را به عنوان آثار برگزیده بخش نمایشنامه نویسی جشنواره معرفی کردند.

بخش صحنه‌ای

 بخش صحنه ای این جشنواره که با داوری : محمد امیریار احمدی، شبنم قلی خانی و مهرداد امام بخش انجام پذیرفت، نتایج نهایی  بدین شرح اعلام شد:

بازیگری زن

نفر اول بازیگری زن، سمیه آباده از نمایش ناگهان زود( پاکدشت)، نفر دوم ، سپیده نجفی از نمایش عروسی بانو گشسب(رباط کریم) و نفر سوم ، نازنین ادیب از نمایش عامدانه، عاشقانه ، قاتلانه(شهریار) و همچنین از باران صدرایی بازیگر خردسال نمایش عروسی بانو گشسب (رباط کریم) تفدیر شد.

بازیگری مرد

نفر اول بازیگری مرد، محمد رضا لوانی از نمایش سیاریحون (اسلامشهر)،  نفر دوم، مشترکا ؛ امیر قربانی از نمایش بهرام چوبین(ملارد) و مسعود احمدی از نمایش c130(پاکدشت) و نفر سوم مشترکا امیرعلیزاده از نمایش امیرارسلان نامدار( قرچک) و متین طاهری نیا از نمایش سالهای بی من(شهریار) معرفی ودر این بخش از ارمیا صابر بازیگر خردسال نمایش عروسی بانوگشسب تقدیر شد

کارگردانی

نفر اول محمد یزدی کارگردان نمایش بهرام چوبین(ملارد)، نفر دوم، محمدمهدی پازوکی کارگردان نمایش c130 (پاکدشت) و پژمان کاشفی کارگردان نمایش سیاریحون(اسلامشهر) معرفی شدند.

نویسندگی

نفر اول ، حمید ابراهیمی نویسنده نمایش سیاریحون، نفر دوم، محمدمهدی پازوکی نویسنده نمایش c130 و نفر سوم ابراهیم رهگذر نویسنده نمایش سالهای بی من انتخاب شدند.

همچنین هیات داوران  طراحی لباس نمایش بهرام چوبین(ملارد) توسط نرگس یزدی، طراحی بروشور نمایش سالهای بی من(شهریار) توسط متین طاهری نیا، موسیقی نمایش  c130 (پاکدشت)توسط پویا فراهانی و حسین سعیدی،  طراحی صحنه نمایش های عامدانه عاشقانه قاتلانه(شهریار) توسط هانیه صالحی و بهرام چوبین(ملارد) توسط محمد یزدی را به عنوان برگزیدگان این بخش معرفی کردند.

در پایان داوران جشنواره دو نمایش «بهرام چوبین» از ملارد و  «c130» از پاکدشت را به سی و نهمین جشنواره بین المللی تئاتر فجر معرفی کردند.




مطالب مرتبط

اجراهای بیست و پنجمین جشنواره تئاتراستان تهران درایستگاه آخر

نمایش آتش دل از ری حسن ختام اجراها شد
اجراهای بیست و پنجمین جشنواره تئاتراستان تهران درایستگاه آخر

نمایش آتش دل از ری حسن ختام اجراها شد

به گزارش تئاترتهران، نمایش «آتش دل» نوشته و کارگردانی باقر صمدی کاری از گروه تئاتر آینده در آخرین روز وبه عنوان آخرین اجرای بیست و پنجمین جشنواره تئاتر استان تهران امروز چهارشنبه در پردیس تئاتر ...

|

در بیست و پنجمین جشنواره تئاتراستان تهران

نمایش بهرام چوبینه به روی صحنه رفت
در بیست و پنجمین جشنواره تئاتراستان تهران

نمایش بهرام چوبینه به روی صحنه رفت

نمایش «بهرام چوبینه»به نویسندگی وکارگردانی محمد یزدی از انجمن هنرهای نمایشی شهرستان ملارد روز سه شنبه ۲۵ آذرماه ساعت ۱۸ در سالن استاد محمد پردیس تئاتر تهران در بیست و پنجمین جشنواره تئاتر استان تهران بروی صحنه رفت.

|

نمایش سالهای بی من در بیست و پنجمین جشنواره تئاتراستان تهران

نمایش سالهای بی من در بیست و پنجمین جشنواره تئاتراستان تهران

نمایش (سال های بی من)کاری از کارگاه هنرهای نمایشی بداهه روز دوشنبه مورخه ۲۴ آذرماه ساعت ۱۶ در سالن استاد نصیریان بیست و پنجمین جشنواره تئاتراستان تهران اجرا خواهنمایش (سال های بی من)کاری از کارگاه هنرهای ...

|

دربیست وپنجمین جشنواره تئاتراستان تهران

نمایش «عامدانه عاشقانه قاتلانه» امروز در پردیس تئاترتهران
دربیست وپنجمین جشنواره تئاتراستان تهران

نمایش «عامدانه عاشقانه قاتلانه» امروز در پردیس تئاترتهران

نمایش عامدانه عاشقانه قاتلانه کاری از کارگاه هنرهای نمایشی بداهه از شهرستان شهریار به نویسندگی سانازبیان وکارگردانی کیمیا امینی امروز دوشنبه ساعت ۱۴ سالن استاد محمد دربیست و پنجمین جشنواره تئاترتهران به روی صحنه خواهد رفت.

|

«قلاده برای یک سگ مرده» در بیست و پنجمین جشنواره تئاتراستان تهران اجرا شد

«قلاده برای یک سگ مرده» در بیست و پنجمین جشنواره تئاتراستان تهران اجرا شد

به گزارش تئاترتهران، نمایش قلاده برای یک سگ مرده به نویسندگی محمدچرمشیر و کارگردانی و بازی رضاهمتی کاری از گروه نمایشی کتاب باز شهرستان دماوند ۲۳ آذر ماه ساعت ۱۶ در سالن استاد نصیریان پردیس تئاترتهران و در بیست ...

|

نگاهی به نمایش «ماشین نشین‌ها» حاضر جشنواره تئاتر استان تهران

زنی که مردش را گم کرد...
نگاهی به نمایش «ماشین نشین‌ها» حاضر جشنواره تئاتر استان تهران

زنی که مردش را گم کرد...

تئاتر تهران، خشایار پیرعلمی، وقتی صادق هدایت در 1310 مشغول نوشتن داستان کوتاه زنی که مردش را گم کرد بود، هرگز فکر نمیکرد چندین دهه بعد جامعه مرد سالار پیرامونش چنان بی تغییر مانده باشد که همچنان خوشبختی زن را پیچیده در رختخواب همسرش بداند. زن اسیر در خفقان سالهای زیست صادق، ...

|

نظرات کاربران