در حال بارگذاری ...

حمیدرضا صفار رییس انجمن هنرهای نمایشی شهرستان ری

مراسم معارفه حمیدرضا صفار به عنوان رئیس انجمن هنرهای نمایشی شهرستان ری برگزار شد

به گزارش خبرنگار ایران تئاتر در استان تهران؛ در مراسمی با حضور مهدیه حسنی رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی ری،مهدی اکبری زاده رئیس هیئت مدیره انجمن نمایش استان تهران،علیرضا قدیری رئیس انجمن موسیقی ری،علی اصغر هومان رئیس انجمن هنرهای تجسمی ری و جمعی از پیشکسوتان و هنرمندان عرصه تئاتر شهرستان برگزار شد.

مهدیه حسنی در ابتدای این مراسم ضمن خیرمقدم و تبریک ایام الله دهه مبارک فجر به بیان موقعیت و جایگاه تئاتر در شهرستان ری اشاره کرد و گفت:تئاتر و عرصه نمایش در شهرستان ری از پیشینه و قدمت زیادی برخوردار است و این برگرفته از تلاش و اهتمام هنرمندان و پیشکسوتان این عرصه است.

وی با اشاره به وجود ظرفیت‌ها و پتانسیل‌های هنری قوی در حوزه تئاتر شهرستان،استفاده حداکثری و مشارکت قاطبه هنرمندان این بخش را خواستار شد و افزود:هنرمندان شهرستان ری باید با بهره گیری از این ظرفیت‌ها و شناسایی استعدادهای بالقوه و همچنین بضاعت‌های هنری در سطح شهرستان و بخصوص روستاها به تقویت و رشد آنها بپردازند و جایگاه هنر نمایش شهرستان را بیش از پیش حفظ و ارتقا بخشند.

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان ری خاطرنشان کرد:استقرار انجمن‌های فرهنگی و هنری در مجتمع ابوالفتوح رازی یکی از برنامه هایی است که در راستای بهبود و کیفیت بخشیدن به انجام امور انجمن‌ها صورت خواهد پذیرفت. این اداره با همه توان و در جهت حمایت از انجمن هنرهای نمایشی و گروه‌های مختلف تئاتر شهرستان در راستای فعالیت‌های موثر و شکوفایی استعدادها و ارائه آثار فاخر و همچنین حفظ جایگاه هنری شهرستان آماده همکاری خواهد بود.

در ادامه این جلسه گزارش عملکرد انجمن نمایش شهرستان در دوره گذشته توسط مجید قربانی از اعضای هیئت مدیره انجمن ارائه و پس از آن حاضران در جلسه به بیان نقطه نظرات و دیدگاه‌های خود پرداختند که رسیدگی به مشکلات موجود در روند صدور مجوز اجراهای تئاتر،درخواست حمایت‌های مالی و امکانات،تجهیز سالن‌های نمایش و افزایش ساعات تمرین گروه‌ها،تعطیل نشدن تئاتر و دفاع از جایگاه هنر نمایش از اهم این نقطه نظرات بودند.

در پایان این مراسم حمیدرضا صفار به عنوان رئیس انجمن هنرهای نمایشی شهرستان ری معارفه و از تلاش‌های شهاب راحله،علی خوش گفتار و مجید قربانی از اعضای هیئت مدیره سابق این انجمن با اهدای لوح تقدیر به عمل آمد.

 
 
مطالب مرتبط

نظرات کاربران