در حال بارگذاری ...

فراخوان بیست‌وهشتمین جشنواره تئاتر استان تهران منتشر شد

فراخوان بیست‌وهشتمین جشنواره تئاتر استان تهران با هدف شناسایی جوانان مستعد، به‌کارگیری تجربه‌های ارزشمند پیشکسوتان تئاتر استان، رشد و ارتقای فرهنگ و هنر شکوهمند ایرانی–اسلامی و نیز ایجاد امید و نشاط در جامعه منتشر شد.

به گزارش خبرنگار ایران تئاتر از استان تهران، بیست‌وهشتمین جشنواره تئاتر استان تهران، در دو بخش مسابقه تئاتر صحنه‌ای و مسابقه تئاتر خیابانی ویژه گروه‌های شهرستان‌های استان تهران در آذر امسال برگزار خواهد شد.

بر اساس این فراخوان، اولویت‌های موضوعی بیست‌و‌هشتمین دوره از جشنواره تئاتر استان تهران عدالت، سبک زندگی ایرانی–اسلامی، جهاد تبیین و ضرورت آن در این مقطع تاریخی، گفتمان انقلاب اسلامی، ایثار و مقاومت و ارزش‌های انقلاب اسلامی، نقش مذهب در سعادت و تعالی بشر امروز، قهرمانان و اسطوره‌های ملی ایرانی و اسلامی، شناخت و پیشگیری آسیب‌های اجتماعی (برخوردها و بازخوردها)، ضرورت وحدت و یکپارچگی ملی، مذهبی و قومی، ایثار اجتماعی، بسط و گسترش ارزش های اسلامی و ایرانی (عفاف و حجاب) خواهد بود.

علاقه‌مندان به شرکت در این رویداد هنری می‌توانند از 10 مهر تا 8 آبان 1402 با مراجعه به درگاه این جشنواره به نشانی https://tehran.theater.ir نسبت به ثبت‌نام اقدام کنند. طبق ضوابط تعیین‌شده انتخاب آثار (بازبینی) به شکل اجرای زنده خواهد بود، اما در صورت تمایل، گروه‌ها می‌توانند از زمان انتشار فراخوان پوشه تصویری نمایش خود را همراه با مستندات اجرای عمومی به دبیرخانه ارائه کنند.

بر اساس گاه‌شمار جشنواره بازبینی آثار از 11 تا 19 آبان انجام می‌شود.

به‌زودی دبیر این جشنواره با حکم سرپرست اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان تهران معرفی خواهد شد.

بیست‌و‌هشتمین دوره از جشنواره تئاتر استان تهران از یکم تا ششم آذر 1402 برگزار خواهد شد.

 

** متن کامل فراخوان را می توانید از قسمت ضمیمه خبر دانلود کنید.
مطالب مرتبط

نظرات کاربران