در حال بارگذاری ...
مدیرکل فرهنگ و ارشاد استان تهران خبرداد:

بیست‌ونهمین جشنواره تئاتر استان تهران پرفروغ‌تر برگزار می‌شود

علی فروزانفر، مدیرکل فرهنگ و ارشاد استان تهران با حضور در تالار محراب و تماشای آثار چهارمین روز جشنواره تئاتر استان تهران ابراز امیدواری کرد این جشنواره در سال‌های آتی با برنامه‌ریزی مناسب‌تری برگزار شود.

به گزارش خبرنگار ایران تئاتر در استان تهران، بیست و هشتمین جشنواره تئاتر استان تهران از ۲۶ آبان الی ۱ آذر سال جاری به دبیری مهدی اکبرزاده در تالار محراب درحال برگزاری است.

علی فروزانفر مدیرکل فرهنگ و ارشاد استان تهران با حضور در تالار محراب با بیان اینکه جشنواره تئاتر استان تهران یکی از قدیمی‌ترین، اصیل‌ترین و پرطرفدارترین جشنواره‌های نمایش سطح کشور و جشنواره‌های هنری سطح استان تهران است، گفت: «امسال به دلایل مختلفی شاید با فروغی که سال‌های گذشته در جشنواره تئاتر استان می‌دیدیم؛ مواجه نبودیم و بابت این مساله تصمیم گرفتیم توجه خاص و ویژه‌ای به جشنواره برای دوره بیست و نهم داشته باشیم.»

او با تاکید بر اینکه تراز جوایز جشنواره‌ها، سطح داوری کارها، بخش‌های مختلفی که برای جشنواره هست، انتخاب اعضای شورای سیاست‌گذاری موثر برای جشنواره و تامین منابع مالی متناسب با انتظارات، جزو برنامه‌های سال آینده است، افزود: «از مهم‌ترین اتفاقاتی که عزم مجموعه اداره‌کل ارشاد استان تهران را برای اهمیت‌دادن به جشنواره تئاتر استان تهران نشان می‌دهد این است که در مراسم اختتامیه امسال دبیر جشنواره سال آینده‌مان را اعلام می‌کنیم.»

فروزانفر گفت: «تعللی که امسال در اعلام فراخوان رخ داد آسیب جدی به جشنواره زد و کسانی که امسال جشنواره را برگزار کردند از آبرو و داشته‌های خودشان هزینه کردند تا این جشنواره برگزار شود. ان‌شاءالله سال آینده با نظم بهتری برگزار می‌شود. در نظر داریم تا پوستر جشنواره بیست و نهم را در مراسم اختتامیه جشنواره بیست و هشتم تئاتر استان تهران رونمایی کنیم و چه بسا بتوانیم اعضای شورای سیاست‌گذاری را هم اعلام کنیم و همچنین تلاش داریم مجموعه‌ها و نهادهایی که به صورت مشترک بخواهند این جشنواره را برگزار کنند در این روز اعلام کنیم.»

مدیرکل فرهنگ و ارشاد استان تهران ادامه داد: «بخش‌های مختلف فراخوان بیست و نهمین جشنواره تئاتر استان تهران در بهمن ماه امسال منتشر می‌شود. با وجود این که کار در استان تهران برگزار می‌شود، اما تراز کار را یک تراز کار ملی می‌بینیم. هیچ اتفاق هنری در شهر تهران نمی‌تواند برگزار شود مگر این که نگاه ملی و چه بسا نگاه بین‌المللی داشته باشد. استان تهران اعم از خود شهر تهران و شهرستان‌هایش یک ظرفیت و استعداد مضاعف است و در جشنواره‌های مختلف در مجموعه استان تهران چه بسا نتوانستیم ظرفیت‌هایی را که داخل خود شهر تهران است جلب کنیم. این باعث کم توجهی به شهرستان‌ها نخواهد شد.»

فروزانفر گفت: «موضوع بعدی که جشنواره سال آینده را شامل می‌شود نقش محوری انجمن هنرهای نمایشی استان است و حتما ورود جدی به موضوع جشنواره نخواهیم داشت و نقش اداره ارشاد نقش نظارتی و سیاست‌گذاری است و نقش عملیاتی و محتوایی کار تماما توسط انجمن نمایشی استان رقم می‌خورد.»

 
مطالب مرتبط

منتخبین شهرستان پردیس در جشنواره تئاتر استان تهران

منتخبین شهرستان پردیس در جشنواره تئاتر استان تهران

بعد از پایان یافتن اختتامیه بیست و هشتمین جشنواره تئاتر‌ استان تهران، شهرستان پردیس بخش زیادی از جوایز را از آن خویش کرد و هر دو نماینده خود را به عنوان برگزیده استانی در جشنواره منطقه ای برای حضور در جشنواره بین المللی تئاتر‌ فجر خواهد دید.

|

منتخبین شهرستان ورامین در جشنواره تئاتر استان تهران

منتخبین شهرستان ورامین در جشنواره تئاتر استان تهران

بعد از پایان یافتن اختتامیه بیست و هشتمین جشنواره تئاتر‌ استان تهران در یکم آذر ۱۴۰۲ در مجموعه کوشک باغ هنر شهرستان ورامین در بخش خیابانی نمایش «اِپـی لـِـپسی» به کارگردانی علیرضا تاجیک حائز رتبه و به عنوان برگزیده استانی در جشنواره منطقه ای برای حضور در جشنواره بین المللی ...

|

با حضور محمود سالاری معاون هنری وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی

اختتامیه بیست و هشتمین جشنواره تئاتر استان تهران برگزار شد
با حضور محمود سالاری معاون هنری وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی

اختتامیه بیست و هشتمین جشنواره تئاتر استان تهران برگزار شد

مراسم اختتامیه بیست و هشتمین جشنواره تئاتر استان تهران، با حضور محمود سالاری معاون هنری وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، شامگاه ۱ آذر در کوشک هنر اراضی عباس‌آباد برگزار شد و نمایش‌های «مارسی ۱۹۹۶»، «ننه‌زار» و «ننه‌آقا» از بخش صحنه‌ای و نمایش‌های «اپی لپسی»، «زندگی دودی من» و ...

|

نویسنده و کارگردان «ننه آقا»:

محمد یزدی: بهترین شکل عملکرد هر دستگاه اجرایی فعالیت‌ در قالب فرهنگ است
نویسنده و کارگردان «ننه آقا»:

محمد یزدی: بهترین شکل عملکرد هر دستگاه اجرایی فعالیت‌ در قالب فرهنگ است

محمد یزدی که نمایش «ننه آقا» را با حمایت بنیاد شهید امور ایثارگران شهرستان‌های استان تهران تولید کرده است با تاکید بر این‌که بهترین شکل عملکرد هر دستگاه اجرای وظایف و فعالیت‌ها در قالب فرهنگ است به بیانات مقام معظم رهبری اشاره کرد که فرمودند «تئاتر منبر است و بلکه فراتر از ...

|

نظرات کاربران