در حال بارگذاری ...

جشن اردیبهشت تئاتر در شهرستان قرچک

جشن اردیبهشت تئاتر با حضور مدیران استانی و شهرستانی در شهرستان قرچک برگزار شد.

به گزارش خبرنگار ایران تئاتر در استان تهران؛ آیین جشن اردیبهشت تئاتر قرچک همزمان با 7 اردیبهشت 1403 و روز جهانی تئاتر با حضور حسین فخاری فرماندار شهرستان قرچک، سلیمان ستوده نماینده مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی در امور شهرستان ها، محمود برزگر رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان قرچک و جمعی از مدیران شهرستان و همچنین رؤسای ادارات فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان های ورامین و پیشوا و دوستداران هنرهای نمایشی در اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان قرچک برگزار شد.

در ابتدای مراسم محمود برزگر رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان ضمن خوشامدگویی به مهمانان حاضر در مراسم گزارشی را از روند فعالیت های انجمن هنرهای نمایشی شهرستان را برای حاضران قرائت کرد و بیان داشت: امسال با حمایت اداره کل محترم متبوع و همچنین فرمانداری و شهرداری شهرستان و تلاش های انجمن هنرهای نمایشی شهرستان، تلاش کردیم تا مراسم شایسته ای را برای گرامیداشت این روز که روز جشن تئاتر ایران و جهان است برگزار کنیم و البته امیدواریم این برنامه های تداوم داشته و مستمر باشد.

در ادامه مراسم فخاری فرماندار شهرستان قرچک ضمن تبریک به اهالی تئاتر شهرستان گفت: هنر نمایش یک هنر مردمی و پیشرو است به شرطی که دغدغه مند و متعهد به مطالبات واقعی مردم باشد. اثرگذاری هنر نمایش بر بدنه جامعه می تواند موجب رشد و ارتقاء سطح فرهنگ عمومی شود و این وظیفه خطیر امروز بر دوش شما هنرمندان است و ما نیز به عنوان خدمت گذار در بدنه دولت پیگیر رفع مشکلات پیش روی این هدف گذاری هستیم.

سپس سلیمان ستوده نماینده مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی در امور شهرستان ها ضمن تبریک این روز به اهالی هنر نمایش اظهار داشت: همت اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان قرچک و مجموعه شهرستان و اهالی انجمن هنرهای نمایشی در برپایی این مراسم قابل تقدیر و شایسته است. فضای دوستانه حاکم بر روابط هنرمندان و به خصوص هنرهای نمایشی مطلوب و کارساز است و در حقیقت احساس می شود که ارتباط خوبی بین مدیران شهرستان و مجموعه هنرمندان برقرار است.

در ادامه مراسم از فعالان انمجن هنرهای نمایشی شهرستان که در یکسال گذشته به صورت مستمر فعالیت داشته و موفق به کسب مقام یا اجرای عموم شده بودند با اهدای لوح و جوایزی از طرف اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی و انجمن هنرهای نمایشی شهرستان تجلیل به عمل آمد.

همچنین به رسم پاسداشت خدمات پیشکسوتان از خانواده های هنرمندان فقید، جعفر کاظمی، اکبر دودکار، حسین رنگین وند و داوود سرلک که از فعالان عرصه های نمایش، تئاتر و سینما بودند، تجلیل به عمل آمد.

گفتنی است که جشن اردیبهشت تئاتر با حضور هنرمندان مطرح کشوری و استانی و جنوب شرق استان تهران به میزبانی شهرستان قرچک، 7 اردیبهشت 1403 با برنامه های متنوع، تجلیل و پذیرایی از هنرمندان هنرهای نمایشی به کار خود پایان داد.
نظرات کاربران