در حال بارگذاری ...
 • نمایش«چند خان رستم»، شکوفایی یک گروه بی ادعا

  نمایش«چند خان رستم» کمدی تلخی است از روزگار بی اخلاق شده ی جامعه ی امروز ما. داستانی خلاق از روایت شخصیت اسطوره ای ما یعنی رستم شاهنامه که برای تهیه ی نوشدارو به زمان حال می آید و با مشکلات عدیده ای روبرو می شود و در انتها نیزبا فرجامی غم انگیزتر از هشتمین خان شاهنامه روبرو می گردد.

  علیرضا ترامشلو؛ رستم پس از ناامید شدن از دریافت نوشدارو ازطرف افراسیاب و کشمکش با فردوسی خالق شاهنامه درباره سرنوشت خود به زمان حال می آید و وارد تهران می شود وبه جهت تهیه نوشدارو به ناصرخسرو هدایت می شود و درآنجا با دلال دارو آشنا شده و چون پولی ندارد به... ماجرا تا آنجایی پیش می رود که رستم یل شاهنامه برای تهیه نوشدارو در این شهر به خفت و خواری هایی تن می دهد، تا جایی که البسه هایش را هم از او به طرفندهایی می گیرند و درنهایت به جرم اختلاس و تشویش اذهان عمومی محاکمه اش می کنند.
  این روزها شهرستان پاکدشت شاهد اجرایی از نمایش«چند خان رستم» به کارگردانی علیرضا رحیمدل است. این نمایشی که منتخب جشنواره تئاتر استان تهران و نماینده تئاترانجمن های هنرهای نمایشی استان تهران در سی و پنجمین جشنواره بین المللی تئاتر فجر می باشد، اثری است کمدی که به مشکلات و معضلات جامعه ما می پردازد.
  آنجایی که کمدی کارکرد خود را نه فقط به عنوان خنداندن و بلکه به تفکر واداشتن به درستی انجام می دهد. نمایش «چندخان رستم» بی تکلف و ساده و روان داستان مشکلات جامعه را به خوبی در قالب کمدی ارائه می دهد.
  گروه اجرا و بازیگران به خوبی از عهده ی ارائه نقشها برآمده اند و کاملا بر نمایشنامه مسلط هستند و بازی های روان و بجایی از خود به نمایش می گذارند.در طرف دیگر کارگردانی کم نقص و طراحی میزانسن های حساب شده علیرضا رحیمدل و هدایت خوب او همراه شده است. کاری که از دکور کاربردی و خلاق نیز بهره می برد و موسیقی دلنشینی و البته ایرانی اثر نیز که به اجرا کمک می کند. در صحنه ی پایانی و پس از محاکمه رستم، رستم لب به گلایه می گشاید و از کجی ها و ناراستی های جامعه می نالد که به نظر نگارنده بهتراست این قسمت حذف گردد چرا که اثر خود، تمام و کمال حرف خود را زده است و نیاز به یادآوری تمامی آنچه تماشاگر در طول اجرا دیده است، نیست.


   
  نظرات کاربران